У категорії матеріалів: 47 | Сторінка 1 |
У 80-х роках, коли Чехов писав свої розповіді, казенщини в людських відносинах проникла у всі шари суспільства і головним правилом стало механічне, бездушне виконання запропонованих правил і норм. Повсякденна вульгарність, сірість і бруд калічать людські душі, позбавляють людину божественної іскри, безпосередності і готовності сприймати життя у найрізноманітніших формах.
|
У ранніх оповіданнях Чехова ясно виявилися такі особливості його стилю, його оригінальної художньої манери, як лаконізм, стислість оповіді, велика питома вага розмаїто забарвленої власної мови персонажів, що цю оповідь драматургізує, багатозначність предметних деталей, їх багатофункціональність, часта відсутність традиційної для новел інтриги, своєрідна безфабульність багатьох творів, наявність підтексту, який виводить звичайне й окреме на ширші загальнолюдські обрії, надає начебто випадковому, частковому узагальненості, глибокого етичного звучання.
|
Антон Павлович Чехов народився 21 січня 1860 року в південноросійському місті Таганрог, невеликому, провінційному, та з гарними культурними традиціями. Чехови належали до небагатих міщанських родин. Але батько-бакалійник прагнув дати своїм дітям гарну освіту.
|
Геніальний російський письменник-новеліст А. Чехов на кількох сторінках короткого оповідання змалював картину цілого соціального явища. Сюжет оповідання «Товстий і тонкий» дуже простий: на вокзалі зустрілися двоє шкільних приятелів, які не бачилися багато років.
|
Чехов-драматург не тільки автор великих п’єс, а й неперевершений майстер малих форм, водевілів. З мене водевільні сюжети прут як нафта з бакинських надр, - говорив він в одному з листів. До того часу вже були написані Про шкоду тютюну, Ведмідь, Пропозиція. За ними послідували Трагік мимоволі, Весілля, Ювілей.
|
Образ І. викликав рекордну кількість тлумачень у російської театральної критики. У ньому укладений якийсь чеховський «секрет», що провокує дослідників шукати все нові пояснення особи і характеру головного героя. У п’єсі немає чітко окресленої, «рельєфною» фігури І. Подано лише версії його особистості, жодна з яких не є остаточною.
|
Оповідання А. П. Чехова відрізняються стислістю й насиченістю сюжету. В оповіданні "Туга” здається, що не відбувається ніяких подій. Візника Іону Потапова в нудних зимових сутінках засипає снігом. Він очікує своїх пасажирів. Насправді ж Іона нікого й нічого вже не чекає.
|
П. А.Чехов народився 17 січня 1860 р. в м. Таганрозі. Його батьку належала невеличка крамничка. Торгували в ній з 5 год. ранку до 11 вечора. Павлу Ігоровичу повинні були допомагати сини. Батько був дуже обдарованим чоловіком: любив співати, грав на скрипці, малював. Але любов і ласку в сім’ї діти бачили лиш зі сторони матері, доброї, лагідної жінки.
|
Дивний у Чехова сміх! Що більше читаю чеховські оповідання, то менше вірю в те, що він сміється. Ось іде вулицею невідомого містечка місцева влада - поліцейський наглядач із городовим. Але прізвище у цієї влади як тавро - Очумелов
|
Проблеми «людина і середовища», бездуховність життя завжди цікавили А. П. Чехова, Протест проти «футлярного» життя звучить і в його «маленьких трилогіях» («Про любов», «Агрус» , «Людина у футлярі» ). Ці розповіді відомі, напевно, дуже багатьом читачам.
|
Видатний російський письменник А. Чехов починав свій творчий шлях як автор невеликих гумористичних оповідань. Проте маленькі за обсягом твори були наповнені глибиною змісту, широтою узагальнень. Серед ранніх творів письменника одним із найпопулярніших було оповідання «Хамелеон».
|
Л. М. Толстой казав, що твори А. П. Чехова зрозумілі і споріднені не тільки всякому росіянину, але і усякій людині взагалі. Дійсно, головною темою творчості Чехова (як Толстого і Достоєвського) став внутрішній світ людини. Але художні методи, художні прийоми, які використовували у своїй творчості письменники, різні.
|
А. П. Чехов відомий нам як письменник-сатирик. Дійсно, важко знайти іншого письменника, якій в змозі настільки ж правдиво висвітити усі сторони життя. Становлення чеховського таланта відбувалося у 80-і роки - період, коли ідеали народнічества звалилися, а нових ще не існувало. Чехов і не хотів жити за схемою, він не визнавав ніяких догм і намагався валити їх.
|
Відомий російський письменник Антон Павлович Чехов написав багато оповідань. Та я хочу розповісти про «маленьку трилогію» - це три оповідання А. Чехова, які написані в 1898 році: «Людина в футлярі», «Аґрус», «Про кохання».
|
Вiдомий росiйський письменник i драматург Антон Павлович Чехов звертався у своїх творах до рiзних хвилюючих тем тогочасного життя. Та класика є класика, вона хвилює почуття людини i змушує розмiрковувати над важливими питаннями життя i сьогоднi, i майже столiття назад.
|