У категорії матеріалів: 9 Сторінка 1


По оповіданню М. О. Шолохова «Доля людини». Так, можна вижити в спеку, у грозу, у морози. Так, можна голодувати до холодніти. Іти на смерть… Але ці три берези при житті нікому не можна віддати. К. Сімонов Ніхто не любить війну. Але протягом тисячоріч люди страждали й гинули, губили інших, палили й ламали.
Михайло Олександрович Шолохов - письменник, у чиїй творчості відбилася життя рідного народу на рубежах, які стають історичними віхами. Одна з найбільш яскравих глав життя російського народу пов’язана з роками Великої Вітчизняної війни. На початку війни Шолохов був покликаний у ряди Радянської Армії як комісар запасу, де став військовим кореспондентом «Правди» і «Червоної зірки».
Твір за оповіданням М. Шолохова «Доля людини». Російський письменник, лауреат Нобелівської премії (1965). Найві-доміші твори - «Піднята цілина», «Тихий Дон», «Доля людини». «Я хотів би, щоб мої книги допомагали людям бути кращими, пробуджували любов до людини», - говорив Шолохов.
Твір за оповіданням Шолохова «Доля людини». «Доля людини» справедливо вважається найкращим оповіданням Шолохова. Трагічна історія життя головного героя пов’язана у творі з важкими випробуваннями у житті народу.
У романі-епопеї М. Шолохова «Тихий Дон» зображена історія козацтва у бурхливий час із 1912 по 1922 рік. У цьому добутку Шолохов відбив і своєрідний уклад життя козаків, і їхні традиції, культуру і долю. Роман насичений подіями суспільно-політичного життя, які дуже вплинули на долю донського козацтва.
Тема Другої світової війни знайшла своє достойне місце у творчості багатьох відомих майстрів слова. Один із них - російський письменник Михайло Шолохов.
Філософ Геродот казав: «В час миру сини ховають батьків, під час ві: батьки ховають синів» Ім’я Михайла Олександровича Шолохова відомо у всьому світі. Він зіграв видатну роль в світовій літературі 20 століть. Під час Великої Вітчизняної Війн перед письменником встало завдання: знищувати своїм повним ненависті слот вом ворога і укріплювати любов до Батьківщини у радянських людей.
Останнє п’ятнадцятиріччя затвердив погляд на колективізацію як на найжорстокішу національну трагедію. Загальновідомий насильницький характер колективізації, що забрала мільйони життів селянських та призвела до сучасного матеріального і духовного зубожіння села.
З дитинства я звик чути в слові «козак» щось героїчне. І застільні козачі пісні говорили про це, і історичні фільми. З інтересом я дізнавався про історію козацтва на Доні. Як бігли сюди з Росії протягом століть люди: хто від кріпосного тягла, хто, рятуючись від держави, хто з любові до розбою.

Айтматов Ч.Т. [11] Астаф'єв В.П. [8] Ахматова А.А. [17]
Блок О.О. [24] Булгаков М.О. [29] Бунін І.О. [15]
Васильєв Б.Л. [6] Гончаров І.О. [15] Грибоєдов О.С. [8]
Достоєвський Ф.М. [11] Єсенін С.О. [22] Купрін О.І. [18]
Лермонтов М.Ю. [81] Максим Горький [24] Маяковський В.В. [8]
Некрасов М.О. [12] Островський О.М. [12] Пастернак Б.Л. [14]
Платонов А.П. [10] Пушкін О.С. [79] Салтиков-Щедрін М.Є. [14]
Твардовський О.Т. [7] Толстой Л.М. [56] Тургенєв І.С. [28]
Тютчев Ф.І. [8] Цвєтаєва М.І. [12] Чехов А.П. [47]
Шолохов М.О. [9] Шукшин В.М. [9] Інші російські автори [126]