У категорії матеріалів: 8 | Сторінка 1 |
Комедія О. С. Грибоєдова "Горі від розуму” являє собою реалістично написану найширшу картину життя Росії після Вітчизняної війни 1812 року. У багатій галереї образів, даних у комедії, майстерно представлені й чиновницький мир, і сановне дворянство, і люди, що дотримуються передових поглядів.
|
Наприкінці зими 1824 р. по Москві поширився слух, начебто з’явилася п’єса, у якій висміяне московське вище суспільство, зображене зло й карикатурно. Автором цієї п’єси був Олександр Сергійович Грибоєдов. Талановитий російський дипломат і письменник не випадково обирає місцем дії своєї п’єси московські вітальні.
|
Одним з видатних добутків першої половини XIX століття є комедія О. С. Грибоєдова "Горе від розуму”. Кожний герой п’єси, виявляючи собою типовий образ, володіє в той же час неповторними індивідуальними рисами. Автор зображує своїх героїв настільки ж складними, як складні реальні люди. Одним з найбільш суперечливих характерів у п’єсі "Горі від розуму” наділена Софія.
|
Художня досконалість п’єси О. С. Грибоєдова була зрозуміла не відразу. Пушкіна назвав її "бурою в склянці води”, а до Шацькому відніс критично. Але особливих суперечок комедія не викликала й була сприйнята всіма правильно. Ті, хто розділяв погляди Грибоєдова, зрозуміли його точку зору й підтримали її, ті, проти кого комедія була спрямована, теж зрозуміли це й, звичайно, зайняли оборонну позицію.
|
Комедія "Горе від розуму” - одна зі справді реалістичних комедій у російській літературі. У тексті комедії все представлено дуже жваво, психологічно вірно. Але сучасний читач "Горя від розуму” із працею сприймає добуток як комедію. Пояснюється це тим, що головний герой її Шацький не є комічним персонажем. Причини його розбіжностей з фамусовським суспільством занадто серйозні, і монологи Шацького, "минулого життя підлі риси”, заглушають комедійне звучання добутку.
|
В системі персонажів п’єси О. С. Грибоєдова «Горе від розуму» важливе місце посідають жіночі образи. Центральним є образ Софії, дочки Фамусова, московського пана, керуючого в казенному місці. Її образ важко визначити однозначно. Пушкін в своїй критичній статті зауважив: «Софія написана неясно». Французькі книжки, на які нарікає Фамусов («Ей сну немає від французьких книг»), фортепіано, вірші, французька мова та танці - ось те, що вважалося необхідним у вихованні панянки того часу.
|
Дуже часто в житті ми стикаємося з людьми, яких можна порівняти з фамусовським суспільством. Вони підлі, дурні і бездарні. Що ж таке розум для них? І що він означає насправді? Ці питання вирішуються в великому творі російської літератури А.С. Грибоєдова «Горе від розуму».
|
Читаючи комедію «Горе від розуму» сьогодні, розумієш, що по суті нічого не змінилося ... Комедія була написана в дев'ятнадцятому столітті, а зараз - початок двадцять першого, але і в наші дні «Молчаліни розкошують на світі», а у Чацьких - «горе від розуму ».
|