У категорії матеріалів: 10 Сторінка 1


До середини 30-х років, переосмисливши свій досвід публіцистики, досягнення романтика й сатирика, А. Платонов заново відкрив для себе Пушкіна. Великому поетові присвячена стаття "Пушкін - наш товариш” і сама велика, що став відомої читачеві після смерті Платонова п’єса "Учень ліцею”
Доля добутків А. П. Платонова дивна: згодом їхня актуальність не зменшується, а зростає. Всі чутніше стає його тривога про людське щастя "настільки потрібному, настільки достовірному, як неминучість…” Все необачно й не схоже ні на що у світі письменника А. Платонова.
Андрій Платонов почав писати дуже рано. Він ставиться до письменників зі славою, що розпалюється чим далі, тим більше. При житті його видавали дуже мало.
Читаючи цю повість, кожний, я думаю, міркує над тим, що хотів сказати автор, а не над сюжетом або композицією, тому що для самого Платонова важлива була суть. Особисто я в його повісті знайшла багато чого, над чим можна подумати, але найбільше мене вразили люди.
Непоправний ідеаліст і романтик, А. П. Платонов вірив в «життєву творчість добра», в «мир і світло», що зберігаються в людській душі, у зорю прогресу, що займається на обрії історії людства. Письменник-реаліст А. П. Платонов бачив причини, що змушують людей «заощаджувати свою природу», «виключати свідомість», переходити «зсередини зовні», не залишаючи в душі ні єдиного «особистого почуття», «втрачати відчуття самого себе».
А. Платонов у роки громадянської війни працював машиністом на паровозі, тому в оповіданні "У прекрасному й лютому світі” зі знанням справи він оповідає про труднощі цієї роботи. Машиніст кур’єрського поїзда Мальцев все життя віддав роботі, ніхто не знав і не почував машини так, як він.
Вдало вибраний жанр оповідання - бідняцька хроніка - допомагає об'єктивно побачити «суцільну колективізацію» і стирання «кулака як класу».
Я хотів би познайомити вас із творчістю Андрія Платоновича Платонова. Андрій Платонов - це російський радянський письменник. У своїх творах він створює особливий світ, який вражає нас і змушує задуматися. Письменник розкриває перед нами багато якостей простих людей, такі як красу і велич, доброту і відкритість.
Життя головного героя оповідання А. Платонова «Юшка», на думку мешканців міста, одноманітне, нудне і марне. Юшка не такий, як усі. Діти дивувалися: «направду чи Юшка живий?» Вони не знали іншої такої людини, який би так лагідно і покірно зносив їх образи. Дорослі зганяли на юшці свою злобу.
1. Тема доброти в оповіданні. Тема доброти втілена в образі головного героя, доброго, безкорисливого, готової на самопожертву людини.

Айтматов Ч.Т. [11] Астаф'єв В.П. [8] Ахматова А.А. [17]
Блок О.О. [24] Булгаков М.О. [29] Бунін І.О. [15]
Васильєв Б.Л. [6] Гончаров І.О. [15] Грибоєдов О.С. [8]
Достоєвський Ф.М. [11] Єсенін С.О. [22] Купрін О.І. [18]
Лермонтов М.Ю. [81] Максим Горький [24] Маяковський В.В. [8]
Некрасов М.О. [12] Островський О.М. [12] Пастернак Б.Л. [14]
Платонов А.П. [10] Пушкін О.С. [79] Салтиков-Щедрін М.Є. [14]
Твардовський О.Т. [7] Толстой Л.М. [56] Тургенєв І.С. [28]
Тютчев Ф.І. [8] Цвєтаєва М.І. [12] Чехов А.П. [47]
Шолохов М.О. [9] Шукшин В.М. [9] Інші російські автори [126]