У категорії матеріалів: 79 Сторінка 6


У літературній спадщині Олександра Сергійовича Пушкіна налічується понад вісімсот ліричних віршів, і кожний з них неповторний і чудовий. У його творчості знайшла своє гідне місце і тема незабутньої російської природи. Пушкін з дитинства любив рідну природу і описував її ще в ранніх ліцейських віршах. І надалі поет неодноразово звертався до цієї теми.
Хто не відчув на собі дивного, чарівного впливу пушкінської поезії? Читаючи його безсмертні вірші, ми відкриваємо в кожному слові Пушкіна глибину, осягаємо невичерпний зміст його великих творінь. Тема дружби в ліриці поета займає особливе місце. Пушкін любив людей і мав багато друзів, яких дуже цінував. Їм він присвятив свої прекрасні, задушевні вірші.
14 грудня 1825 Пушкін перебував у Михайлівському. Звістка про жорстоку розправу з декабристами - кращими людьми батьківщини - глибоко вразила Пушкіна, що розділяв їх політичні погляди і знаходився з багатьма з них у дружбі. На запитання царя: «Що зробив би ти, якби 14 грудня був у Петербурзі? »- поет відповів:«Став би в ряди бунтівників».
Історія доброї царівни та її злої мачухи - приклад вічної боротьби добра і зла. (Нова дружина царя хоч і гарна була собою, але при цьому «норовлива, горда і ревнива» настільки, що вирішила будь-яким способом позбутися від царівни, доброї і красивої дівчини.)

Айтматов Ч.Т. [11] Астаф'єв В.П. [8] Ахматова А.А. [17]
Блок О.О. [24] Булгаков М.О. [29] Бунін І.О. [15]
Васильєв Б.Л. [6] Гончаров І.О. [15] Грибоєдов О.С. [8]
Достоєвський Ф.М. [11] Єсенін С.О. [22] Купрін О.І. [18]
Лермонтов М.Ю. [81] Максим Горький [24] Маяковський В.В. [8]
Некрасов М.О. [12] Островський О.М. [12] Пастернак Б.Л. [14]
Платонов А.П. [10] Пушкін О.С. [79] Салтиков-Щедрін М.Є. [14]
Твардовський О.Т. [7] Толстой Л.М. [56] Тургенєв І.С. [28]
Тютчев Ф.І. [8] Цвєтаєва М.І. [12] Чехов А.П. [47]
Шолохов М.О. [9] Шукшин В.М. [9] Інші російські автори [126]