Відданість поета ідеалам дружби (по віршу О. С. Пушкіна «І. І. Пущину»)

Хто не відчув на собі дивного, чарівного впливу пушкінської поезії? Читаючи його безсмертні вірші, ми відкриваємо в кожному слові Пушкіна глибину, осягаємо невичерпний зміст його великих творінь. Тема дружби в ліриці поета займає особливе місце. Пушкін любив людей і мав багато друзів, яких дуже цінував. Їм він присвятив свої прекрасні, задушевні вірші. Особливо гаряче почуття дружби пов'язувало його з ліцейськими товаришами Пущин, Кюхельбекер, Дельвіг, з якими у нього були спільні політичні, суспільні і літературні інтереси. Ліцейській дружбі, «святому братству», Пушкін був вірним усе своє життя.

Ще в 1817 році в одному зі своїх віршів «Розлука» (Кюхельбекеру) він обіцяє не забувати ліцейських товаришів. І своє слово він дотримав. Своєму улюбленому другу, декабристу Пущину, засланого в Сибір, Пушкін присвятив вірш «І. І. Пущину ». Він був написано в 1826 році. Незважаючи на найсуворішу заборону спілкуватися із засудженими політичними «злочинцями», Пушкін зумів передати його Пущину.

У цьому невеликому вірші поет висловив сподівання, що його гарячий привіт далекому другу «осяє ув'язнення променем ліцейських ясних днів», додасть твердості, зміцнить дух. Пушкін не вийшов разом з декабристами на Сенатську площу, оскільки перебував на засланні, але палко, пристрасно, за велінням своєї благородної, чистої натури сприйняв ідеали свободи і поділяв погляди декабристів. Звертаючись до одного, засланого в Сибір, поет підтримує його, втішає, допомагає вистояти у важкі хвилини.

Молю святе провидіння; Та голос мій душі твоїй Дарує таку же розраду ...

Яка ж висока повинна бути душа у людини, щоб та підняти дружбу, вірність ідеалам. Для Пушкіна дружба була істинно святою. Цей невеликий зворушливий вірш вражає нас глибоким змістом, щирістю гуманної, благородної людини, що вміє в небагатьох словах висловити прекрасне почуття - дружбу. Воно вчить нас любити і берегти друзів, розуміти і цінувати їх, чого нам зараз дуже бракує. Адже далеко не кожен наш сучасник може сказати про свого друга: «Мій перший друг, мій друг безцінний». Стрімке космічне століття зробило нас більш практичними і розважливими. Іноді ми холодні й черстві не тільки до друзів, але і до рідних і близьких. І так необхідна нам зараз прекрасна, світла, незабутня поезія Пушкіна, яка робить нас добрішими, людянішими. Читаючи його чудові рядки, розумієш: дружба - найбільше багатство.


Матеріали схожої тематики:


Айтматов Ч.Т. [11] Астаф'єв В.П. [8] Ахматова А.А. [17]
Блок О.О. [24] Булгаков М.О. [29] Бунін І.О. [15]
Васильєв Б.Л. [6] Гончаров І.О. [15] Грибоєдов О.С. [8]
Достоєвський Ф.М. [11] Єсенін С.О. [22] Купрін О.І. [18]
Лермонтов М.Ю. [81] Максим Горький [24] Маяковський В.В. [8]
Некрасов М.О. [12] Островський О.М. [12] Пастернак Б.Л. [14]
Платонов А.П. [10] Пушкін О.С. [79] Салтиков-Щедрін М.Є. [14]
Твардовський О.Т. [7] Толстой Л.М. [56] Тургенєв І.С. [28]
Тютчев Ф.І. [8] Цвєтаєва М.І. [12] Чехов А.П. [47]
Шолохов М.О. [9] Шукшин В.М. [9] Інші російські автори [126]