У категорії матеріалів: 81 Сторінка 6


Кавказ. Хто хоч раз побував там, ніколи не забуде чудових його красот. Високі гори, скелясті сиві вершини, бурхливі ріки і глибокі тіснини. Вузькою стрічкою в'ється між ущелинами Військово-Грузинська дорога, подекуди на скелях підносяться високі стародавні башти. Здається, сама історія хоче повідати нам сокровенні таємниці, розповісти перекази
«Пістолетний постріл, який убив Пушкіна, пробудив душу Лєрмонтова», - писав О. Герцен. У своїх безсмертних творах М. Лєрмонтов висловив надії і прагнення передових людей свого часу, складність і суперечливість їхніх поглядів.
Лєрмонтовський ліричний герой - герой романтичний. Він наділений всіма відмінними рисами романтика - він борець, убогий, бунтівник, поет, навіть пророк.
Вільний син гір, хлопчик дуже самотній у монастирі. І незважаючи на те що монахи його вилікували, оточили турботою, він дуже сумує за батьківщиною, за спілкуванням з людьми, близькими йому за духом і звичаям.
Поема «Мцирі» - мій улюблений твір Лєрмонтова. Близький він мені перш за все тим, що в ньому поет стверджує людську свободу. І не просто свободу, а вищу свободу людини і вищу його гідність. Його ідеал - людина сильна, духовно багата, активна в думках і діях. Такий герой поеми - Мцирі. Зовні він непримітний і немічний, але що за вогненна у нього душа, який могутній дух і велетенська натура! Його, полоненого шестирічного хлопчика, привіз у монастир російський генерал. Дитина була дуже слабка фізично, хвора, але в ньому жив «могутній дух його батьків»
Кавказ з ранніх років увійшов у свідомість Лєрмонтова як край свободи і честі, як батьківщина благородних і піднесених прагнень. Перебуваючи на Кавказі, поет збирає матеріали для однієї з кращих своїх поем - «Мцирі». Вона побудована як монолог-сповідь головного героя Мцирі, де він не кається в гріхах перед священиком, а відкриває йому свої думки, погляди. І тут ми стикаємося з двома різними точками зору, двома поглядами на життя - ченця з монастиря і Мцирі

Айтматов Ч.Т. [11] Астаф'єв В.П. [8] Ахматова А.А. [17]
Блок О.О. [24] Булгаков М.О. [29] Бунін І.О. [15]
Васильєв Б.Л. [6] Гончаров І.О. [15] Грибоєдов О.С. [8]
Достоєвський Ф.М. [11] Єсенін С.О. [22] Купрін О.І. [18]
Лермонтов М.Ю. [81] Максим Горький [24] Маяковський В.В. [8]
Некрасов М.О. [12] Островський О.М. [12] Пастернак Б.Л. [14]
Платонов А.П. [10] Пушкін О.С. [79] Салтиков-Щедрін М.Є. [14]
Твардовський О.Т. [7] Толстой Л.М. [56] Тургенєв І.С. [28]
Тютчев Ф.І. [8] Цвєтаєва М.І. [12] Чехов А.П. [47]
Шолохов М.О. [9] Шукшин В.М. [9] Інші російські автори [126]