Контрольні питання з відповідями до розповіді В. Распутіна «Уроки французької»

1. Що змусило В. Распутіна написати оповідання «Уроки французької»?

«Уроки французької» - автобіографічна розповідь. У ньому автор описує події свого життя. Навіщо він це робить? Є такі поняття: духовна пам'ять і духовний досвід людини, які повинні бути присутніми в кожному з нас, незалежно від віку. Ця пам'ять змусила письменника згадати про доброту і безкорисливість людини, яку він зустрів в шкільні роки. Розповідаючи про Лідію Михайлівну, учительку французької мови, автор сподівається, що життєві уроки доброти і людяності, які вона дала йому, «ляжуть в душу як маленького, так і дорослого читача».

2. Чому життя в місті виявилася важчим, ніж у селі?

В одинадцять років хлопчик опинився один в райцентрі: поруч не було ні матері, ні сільських друзів. Якщо в селі час від часу можна було щось «перехопити», зірвати, викопати, зловити в Ангарі рибу або в лісі птицю, то в місті все було для хлопчика чужим: «і люди, і городи, і земля». Серед однокласників не знайшлося нікого, хто став би його другом. Хлопчику було голодно, сумно і самотньо в місті.

3. Які якості характеру проявив хлопчик, граючи в «Чику» з компанією Птахи?

Хлопчик вирішив у що б то не стало добре навчитися грати в «Чику». Йому потрібно було заробити гроші, щоб купити собі кухоль молока. Вечорами, коли всі йшли з галявини, хлопчик залишався один і допізна вчився «відпускати для кидка стільки сили», скільки потрібно, щоб перемогти. Завдяки своїй завзятості, він домігся успіху і став вигравати. Птаха не міг пробачити йому цього і жорстоко побив хлопчика, звинувативши в обмані. Однак інших шляхів роздобути рубль на молоко у нього не було, і хлопчик знову повертався в компанію Птахи. «Я знав, що йду на приниження, але не меншим приниженням було раз і назавжди змиритися з тим, що мене побили і вигнали». У цьому вчинку проявляються сміливість хлопчика, його бажання не відчувати себе приниженим.

4. Чому хлопчик повернув посилку?

Хлопчик повернув посилку Лідії Михайлівні, тому що почуття гордості не дозволило йому взяти її. Він напевно із задоволенням з'їв би макарони і поласував гематогенном, але він не звик, щоб його жаліли, і відмовився від посилки.

5. З якою метою Лідія Михайлівна стала грати в «замеряшкі»?

Коли Лідія Михайлівна побачила, що її учень відмовляється від будь-якої її допомоги, вона вирішила навчити його грати в «замеряшкі». Під час гри вона непомітно підігравала йому. Приймаючи гроші від Лідії Михайлівни, хлопчик кожного разу відчував себе ніяково, «але всякий раз заспокоювався тим, що це чесний виграш».


Матеріали схожої тематики:


Айтматов Ч.Т. [11] Астаф'єв В.П. [8] Ахматова А.А. [17]
Блок О.О. [24] Булгаков М.О. [29] Бунін І.О. [15]
Васильєв Б.Л. [6] Гончаров І.О. [15] Грибоєдов О.С. [8]
Достоєвський Ф.М. [11] Єсенін С.О. [22] Купрін О.І. [18]
Лермонтов М.Ю. [81] Максим Горький [24] Маяковський В.В. [8]
Некрасов М.О. [12] Островський О.М. [12] Пастернак Б.Л. [14]
Платонов А.П. [10] Пушкін О.С. [79] Салтиков-Щедрін М.Є. [14]
Твардовський О.Т. [7] Толстой Л.М. [56] Тургенєв І.С. [28]
Тютчев Ф.І. [8] Цвєтаєва М.І. [12] Чехов А.П. [47]
Шолохов М.О. [9] Шукшин В.М. [9] Інші російські автори [126]