У чому полягали уроки вчительки Лідії Михайлівни? (За оповіданням В. Распутіна «Уроки французької»)

1. Герой повісті В. Распутіна «Уроки французької».

Герой В. Распутіна жив у важкий повоєнний час. Вчився він добре. Коли закінчив п'ятий клас, мати відправила його вчитися в райцентр. Це був важкий час для хлопчика: він був далеко від дому; продуктів, які надсилала йому мати, не вистачало, і він постійно голодував.

2. Уроки французької мови.

Хлопчик добре вчився і в райцентрі. За усіх предметів, крім французької, у нього були п'ятірки. З французьким він не ладив через вимовe. Хлопчик легко запам'ятовував французькі слова і звороти, але вимовляв їх «на манер сільських скоромовок». Вчителька французької Лідія Михайлівна , «безсило морщилася і закривала очі». коли слухала його.

3. Добре і чуйне відношення Лідії Михайлівни до свого учня.

Хлопчик почав грати на гроші в «Чику», щоб мати можливість щодня купувати півлітрову банку молока. Але хлопчаки, з якими він грав, жорстоко побили його. Коли Лідія Михайлівна дізналася, що її учень грає на гроші, то не повела його до директора, а вирішила поговорити з ним. З'ясувавши, що хлопчик грає «Чику», щоб купити банку молока, вона захотіла допомогти йому.

4. Уроки Лідії Михайлівни - уроки доброти.

а. Заняття в будинку вчительки.

Намагаючись погодувати голодного учня, Лідія Михайлівна запросила його додому займатися французькою мовою. Але ці уроки ніякої користі не приносили: забившись у куток, він не міг дочекатися, коли його відпустять додому. Закінчивши заняття, Лідія Михайлівна запрошувала хлопчика до столу, але той відмовлявся і тікав. Після декількох спроб вчителька, зневірившись, перестала запрошувати його до столу.

б. Посилка з макаронами.

Лідія Михайлівна не могла спокійно дивитися, як голодує її учень. Вона надіслала йому посилку. Але вміст посилки - макарони і гематоген, яких у селі вдень з вогнем не знайти, видали її з головою. Лідія Михайлівна просить свого учня забрати посилку: «Будь ласка , візьми. Тобі треба обов'язково їсти досита, щоб вчитися». Але гордість не дозволяє хлопчикові прийняти такий щедрий подарунок.

в. Гра з вчителькою в «замеряшкі».

Бажання допомогти учневі, який недоїдає і мріє про ковток молока, не покидало Лідію Михайлівну ні на хвилину. Вона запропонувала йому грати в «замеряшкі» на гроші. Хлопчик не помічав, що вчителька підігрує йому. Він був щасливий. Нарешті у нього з'явилася можливість кожен день пити молоко! Директор, дізнавшись про цю гру, звільняє Лідію Михайлівну. В середині зими хлопчик отримав посилку: в ній були макарони і три великих яблука. Посилку прислала Лідія Михайлівна.

5. Уроки доброти - уроки життя.

Уроки, які дала своєму учневі Лідія Михайлівна, - це уроки доброти, жалю, співчуття. Вони на все життя залишилися в серці хлопчика. І, ставши письменником, він повідав про них людям.


Матеріали схожої тематики:


Айтматов Ч.Т. [11] Астаф'єв В.П. [8] Ахматова А.А. [17]
Блок О.О. [24] Булгаков М.О. [29] Бунін І.О. [15]
Васильєв Б.Л. [6] Гончаров І.О. [15] Грибоєдов О.С. [8]
Достоєвський Ф.М. [11] Єсенін С.О. [22] Купрін О.І. [18]
Лермонтов М.Ю. [81] Максим Горький [24] Маяковський В.В. [8]
Некрасов М.О. [12] Островський О.М. [12] Пастернак Б.Л. [14]
Платонов А.П. [10] Пушкін О.С. [79] Салтиков-Щедрін М.Є. [14]
Твардовський О.Т. [7] Толстой Л.М. [56] Тургенєв І.С. [28]
Тютчев Ф.І. [8] Цвєтаєва М.І. [12] Чехов А.П. [47]
Шолохов М.О. [9] Шукшин В.М. [9] Інші російські автори [126]