Ідея непереможності людяності

Твір за оповіданням Шолохова «Доля людини». «Доля людини» справедливо вважається найкращим оповіданням Шолохова. Трагічна історія життя головного героя пов’язана у творі з важкими випробуваннями у житті народу. З життєвої історії Андрія Соколова автор обирає тільки те, що дає можливість усвідомити людську долю у зв’язку з трагічною сутністю епохи. Шолохов зображує неможливість співіснування мирного світу та світу фашизму, що спричинив війну. У творі «Доля людини» Шолохов зумів поєднати трагізм людської долі та віру в людину, в її кращі риси характеру, в душевність та доброзичливість у ставленні до інших.

Багато сторінок оповідання присвячені розповіді головного героя про своє життя. Пройняті авторським співчуттям рядки про фізичні страждання, які довелося зносити Андрію, аж поки він зміг втекти з полону. Скільки разів його били майже до смерті, скільки років він працював у німців з ранку до ночі, але він витримав усе, бо перед очима у нього завжди стояла рідна домівка, дружина Ірина та діти - дві доньки й син. Він вийшов переможцем з усіх випробувань, а найскладніше було попереду. Звістка про загибель родини під час війни підкосила його. Вдень Андрій не плакав, але сльози були в його серці, тому вранці він прокидався на вологій подушці.

Коли Андрій Соколов отримав звістку від сина Анатолія, його наче сонячний промінь осяяв. Анатолій не просто вижив під час війни, але й став капітаном, командував батальйоном. Побачитися їм не судилося. Андрій дуже пишався сином, а зустріч їхня відбулася вже під час похорон. Поховав батько свою останню рідну дитину. Але і після такої втрати людяність не залишила головного героя. Побачивши у крамниці шестирічного хлопчика, Андрій Соколов назвався його батьком та забрав з собою. Малий Іван дуже зрадів зустрічі з «батьком», адже він так довго чекав на неї. І тепер вже разом пішли вони блукати світом у пошуках щастя, дві знедолені людини, що знайшли один у одному підтримку.

Ідея непереможності людяності червоною стрічкою проходить через оповідання Шолохова «Доля людини». У долі Андрія Соколова знайшло своє відображення не тільки страшне зло війни, а й віра в добро, що є в людині, сподівання на краще майбутнє.


Матеріали схожої тематики:


Айтматов Ч.Т. [11] Астаф'єв В.П. [8] Ахматова А.А. [17]
Блок О.О. [24] Булгаков М.О. [29] Бунін І.О. [15]
Васильєв Б.Л. [6] Гончаров І.О. [15] Грибоєдов О.С. [8]
Достоєвський Ф.М. [11] Єсенін С.О. [22] Купрін О.І. [18]
Лермонтов М.Ю. [81] Максим Горький [24] Маяковський В.В. [8]
Некрасов М.О. [12] Островський О.М. [12] Пастернак Б.Л. [14]
Платонов А.П. [10] Пушкін О.С. [79] Салтиков-Щедрін М.Є. [14]
Твардовський О.Т. [7] Толстой Л.М. [56] Тургенєв І.С. [28]
Тютчев Ф.І. [8] Цвєтаєва М.І. [12] Чехов А.П. [47]
Шолохов М.О. [9] Шукшин В.М. [9] Інші російські автори [126]