Любов Маші Миронової і Петра Гриньова

Повість О. С. Пушкіна «Капітанська дочка» розповідає про далекі драматичні події, які відбувалися в Росії в XVIII столітті, - селянське повстання під проводом Омеляна Пугачова. На тлі цих подій і розгортається історія про вірне і віддане кохання двох молодих людей - Петра Гриньова і Маші Миронової.

Батько Гриньова віддав сина служити в російську фортецю, яка знаходилася в сорока кілометрах від Оренбурга. Комендантом фортеці був капітан Іван Кузьмич Миронов. Тут, у фортеці, Петро Гриньов і зустрічає свою любов - Машу Миронову, дочка коменданта фортеці, дівчину «років вісімнадцять, кругловиду, рум'яну, з світло-русявим волоссям, гладко зачесаним за вуха». Тут же, в гарнізоні, жив ще один офіцер, засланий за дуель, - Швабрін. Він був закоханий у Машу, посватався до неї, але отримав відмову. Мстивий і злий по натурі, Швабрін не міг пробачити дівчині цього, намагався всіляко принизити її, говорив про Машу непристойні речі. Гриньов заступився за честь дівчини і назвав Швабріна мерзотником, за що той викликав його на дуель. У поєдинку Гриньов був важко поранений і після поранення знаходився в будинку Миронових.

Маша старанно доглядала за ним. Коли Гриньов оговтався після поранення, він освідчився Маші в коханні. Вона у свою чергу сказала йому про своє почуття до нього. Здавалося, що попереду у них безхмарне щастя. Але любов молодих людей ще мала пройти багато випробувань. Спочатку батько Гриньова відмовився дати благословення синові на його шлюб з Машею на тій підставі, що Петро, замість того щоб гідно служити Вітчизні, займається дитячістю - б'ється на дуелі з таким же шибеником, як він сам. Маша, люблячи Гриньова, ні за що не хотіла виходити за нього заміж без згоди батьків. Між закоханими виникла сварка. Страждаючи від кохання і від того, що не може відбутися його щастя, Гриньов не підозрював, що попереду їх чекали куди більш тяжкі випробування. «Пугачовщина» докотилася і до Білогірської фортеці. Нечисленний гарнізон її мужньо і хоробро бився, не змінивши присяги, але сили були нерівні. Фортеця впала. Після взяття Білогірської фортеці бунтівниками всі офіцери, в тому числі і комендант, були страчені. Загинула і мати Маші Василиса Єгорівна, а сама вона дивом залишилася жива, але потрапила в руки до Швабріна, який тримав її під замком, схиляючи до шлюбу. Залишаючись вірною коханому, Маша вирішила померти, але не стати дружиною ненависного їй Швабріна. Дізнавшись про жорстоку долю Маші, Гриньов, ризикуючи власним життям, благає Пугачова звільнити Машу, видавши її за дочку священика. Але Швабрін розповідає Пугачову, що Маша - донька загиблого коменданта фортеці. Неймовірними зусиллями Гриньова таки вдалося врятувати її і відправити разом з Савелічем в маєток до своїх батьків. Здавалося б, нарешті повинен наступити щасливий кінець. Однак на цьому випробування закоханих не закінчилися. Гриньова заарештовують, звинувативши в тому, що він був заодно з бунтівниками, і виносять несправедливий вирок: заслати на вічне поселення до Сибіру. Дізнавшись про це, Маша відправляється в Петербург, де вона сподівалася знайти аудієнцію у імператриці як дочка людини, що постраждав за свою вірність государині. Де тільки взялися у цій боязкій провінційній дівчини, ніколи не бувавшої у столиці, такі сили, така відвага? Ці сили, цю відвагу їй надала любов. Вона ж і допомогла їй добитися справедливості. Петро Гриньов був звільнений, і всі звинувачення з нього були зняті. Так вірна, віддана любов допомогла героям повісті винести всі негаразди і випробування, що випали на їхню долю.


Матеріали схожої тематики:


Айтматов Ч.Т. [11] Астаф'єв В.П. [8] Ахматова А.А. [17]
Блок О.О. [24] Булгаков М.О. [29] Бунін І.О. [15]
Васильєв Б.Л. [6] Гончаров І.О. [15] Грибоєдов О.С. [8]
Достоєвський Ф.М. [11] Єсенін С.О. [22] Купрін О.І. [18]
Лермонтов М.Ю. [81] Максим Горький [24] Маяковський В.В. [8]
Некрасов М.О. [12] Островський О.М. [12] Пастернак Б.Л. [14]
Платонов А.П. [10] Пушкін О.С. [79] Салтиков-Щедрін М.Є. [14]
Твардовський О.Т. [7] Толстой Л.М. [56] Тургенєв І.С. [28]
Тютчев Ф.І. [8] Цвєтаєва М.І. [12] Чехов А.П. [47]
Шолохов М.О. [9] Шукшин В.М. [9] Інші російські автори [126]