Чи можна виправдати всі вчинки Дубровського?

Володимир Дубровський, герой повісті О. С. Пушкіна «Дубровський», - розбійник: підпалює поміщицькі будинки, грабує на дорогах. Все це не робить йому честі, але є у нього вчинки, які я хотів би виправдати.

Підпал будинку - будинку, де ти народився і виріс! Можна тільки уявити, які почуття відчував Дубровський в цей момент! Тут потрібно звинувачувати не нашого героя, а обставини, які змусили його прийняти таке рішення. Однак повністю виправдати цей вчинок я не можу, адже в результаті пожежі загинули люди.

Дубровський зі своєю зграєю займається грабежами на дорогах, але генерал, який побував в гостях у Анни Савішни Глобової, говорить про нього: «Дубровський нападає не на всякого, а на відомих багатіїв, але й тут ділиться з ними, а не грабує дочиста; а в вбивствах його ніхто не звинувачував ». Історія з поштовим переказом, про яку повідала Ганна Савишна, підтверджує слова генерала.

Зустрівшись на поштовій станції з молодим французом, Дубровський забирає у нього документи, дає гроші так і не ставшому вчителю і, по суті, позбавляє його від принижень і образ, які йому довелося б терпіти в домі Троєкурова. Я думаю, що цей вчинок Дубровського просто «ощасливив» француза.

Дубровський став розбійником лише з однією метою: помститися Троєкурову за всі нещастя, які той йому приніс. Але пізніше Дубровський відмовляється від помсти: він не може заподіяти біль Маші Троєкуровій, дочці свого ворога. «Я зрозумів, що будинок, де мешкаєте ви, священний, що ні єдина істота, пов'язана з вами узами крові, не підлягає моєму прокляттю», - говорить він. Це рішення Дубровського викликає у мене повагу: любов виявилася сильнішою ненависті.

Дубровський забирає у поміщика Спіцина «шкіряну торбу» з грошима. Навіщо він це робить? Адже після такого вчинку йому доведеться покинути будинок Троєкурова, розлучитися з Машею. Але Спіцин - один з тих, хто брехливо свідчив на суді, хто зруйнував життя Дубровського, вбив надію на майбутнє - і він повинен понести покарання. І я повністю виправдовую дії Дубровського в даній ситуації.

Пушкінський герой благородний і чесний у своїх відносинах з Машею. Перш ніж покинути будинок, він відкриває своє справжнє ім'я. У день весілля Дубровський намагається врятувати її, а коли це не вдається, то відпускає з миром Машу і її чоловіка.

Багато вчинків Дубровського важко оцінити однозначно: одні я виправдовую, інші ні. Одне я знаю точно: Дубровський - мужній і шляхетний чоловік, але життєві обставини змусили його йти проти законів суспільства. До речі, а хіба це саме суспільство з них повелося законно?


Матеріали схожої тематики:


Айтматов Ч.Т. [11] Астаф'єв В.П. [8] Ахматова А.А. [17]
Блок О.О. [24] Булгаков М.О. [29] Бунін І.О. [15]
Васильєв Б.Л. [6] Гончаров І.О. [15] Грибоєдов О.С. [8]
Достоєвський Ф.М. [11] Єсенін С.О. [22] Купрін О.І. [18]
Лермонтов М.Ю. [81] Максим Горький [24] Маяковський В.В. [8]
Некрасов М.О. [12] Островський О.М. [12] Пастернак Б.Л. [14]
Платонов А.П. [10] Пушкін О.С. [79] Салтиков-Щедрін М.Є. [14]
Твардовський О.Т. [7] Толстой Л.М. [56] Тургенєв І.С. [28]
Тютчев Ф.І. [8] Цвєтаєва М.І. [12] Чехов А.П. [47]
Шолохов М.О. [9] Шукшин В.М. [9] Інші російські автори [126]