Тема любові у творчості Купріна

Любов … Цим почуттям пройнята вся творчість А. І. Купріна. Воно звучить вавсем: в описі природи, в його відношенні до своїх героїв, особливо до жінки. По всій видимості, в житті Купрін не знайшов ту любов, про яку він мріяв, "ту справжню любов, в якій укладено все: цнотливість , поезія, краса і молодість ". Особливо це видно на сторінках "Гранатовий браслет”. В уста свого героя він вкладає такі слова: "Любов у людей прийняла такі вульгарні форми і зійшла просто до якогось життєвого зручності, до маленького розваги”. Купрін усвідомлює, що в повсякденності більше немає місця його любові, "любові, для якої зробити будь-який подвиг, віддати життя, піти на муки - зовсім неважкий, а одна радість”. У цьому він винить чоловіків, які не здатні на велике кохання. А може, в цьому винні жінки? Взяти, наприклад, розповідь Аносова про його одруження: "Бачу, сидить біля мене свіжа дівчисько.

Дихає - груди так і ходить під кофтиною. Опустить вії, довгі-довгі такі, і вся раптом спалахне. І шкіра на щоках ніжна, шийка біла така, безневинна, і руки м’якеньке, тепленькі. Ах ти, чорт. І ось через три місяці святе скарб ходить в затрепанном капоті, туфлі на босу ногу, волоссячко ріденькі, нечесане, в папільйотках, з денщиками собачий, як куховарка, з молодими офіцерами ламається, сюсюкає. Мотовка, актриса, не ряха, жадібна ". Або, наприклад, історія дружини полкового командира, яка закохала у себе "новоспеченого прапорщика” і грала його почуттям як хотіла. Заради неї він кинувся під поїзд - тільки тому, що вона так сказала. Але ж він її любив саме тієї високої, чистим коханням, про яку, за словами Купріна, "марять жінки”. Та й сама Віра Павлівна, хоча вона і вірна, нехай Хто не любить, але поважає чоловіка дружина, не змогла побачити ту "справжню, самовіддану справжню любов”. Купрін підсвідомо звинувачує її в цьому.

Таким чином, більшість творів письменника на цю тему - мрії: "… моя любов - не любов, а сентиментальна і смішна гра уяви ". Його жіночий ідеал - жінка добра, ніжна, прекрасна як ангел. "Прямо на нього, посередині алеї, повільно рухається, точно пливе в повітрі, не торкаючись-землі ногамі.женщіна.Онався в білому і серед густої, темної зелені подібна жвавому дивом мармуровій статуї, що зійшла з п’єдесталу. Вона все ближче і ближче, точно насувається солодке і грізне чудо. Вона висока, легка і струнка, і її квітуче тіло прекрасно. Її руки з вільною грацією опущені вздовж стегон. Як царська корона лежать навколо її голови важкі сяючі золоті коси, і хтось невидимий обсипає зверху її білу постать золотими ковзаючими пелюстками … Кожна риса її молодої особи чиста, благородна і проста, як геніальна мелодія. Погляд її широких очей надзвичайно добрий, ясний і радісний "і т. д.

Створивши такий ідеал, звичайно, важко було знайти його в реальному житті. І в його творах відчувається ця незадоволеність, адже в більшості його творів у любові трагічний результат.

Любов … Важко назвати письменника або поета, який у своїх творах не віддав би данину цьому дивовижному почуттю. Але з-під пера А. Купріна виходили особливі оповідання й повісті про кохання. Любов як всепоглинаюче почуття, любов безвихідна, любов трагічна … Зі скількома перипетіями любові зустрічаємося ми в його творах! Вони змушують замислюватися, міркувати про сутність цього чарівного стану душі, а може, і перевірити свої почуття. Як не вистачає деколи нам, сучасним молодим людям, доброго порадника, мудрого помічника, який допоміг би розібратися в істинності того почуття, яке ми іноді приймаємо за любов, а потім відчуваємо глибоке розчарування. Можливо, і тому багато юних сучасники приймають за любов зовсім не те, про що натхненно писав А. І. Купрін.


Матеріали схожої тематики:


Айтматов Ч.Т. [11] Астаф'єв В.П. [8] Ахматова А.А. [17]
Блок О.О. [24] Булгаков М.О. [29] Бунін І.О. [15]
Васильєв Б.Л. [6] Гончаров І.О. [15] Грибоєдов О.С. [8]
Достоєвський Ф.М. [11] Єсенін С.О. [22] Купрін О.І. [18]
Лермонтов М.Ю. [81] Максим Горький [24] Маяковський В.В. [8]
Некрасов М.О. [12] Островський О.М. [12] Пастернак Б.Л. [14]
Платонов А.П. [10] Пушкін О.С. [79] Салтиков-Щедрін М.Є. [14]
Твардовський О.Т. [7] Толстой Л.М. [56] Тургенєв І.С. [28]
Тютчев Ф.І. [8] Цвєтаєва М.І. [12] Чехов А.П. [47]
Шолохов М.О. [9] Шукшин В.М. [9] Інші російські автори [126]