Картини рідної природи у віршах О. Блока

Олександр Блок любив рідну природу і оспівував її у своїх віршах. Вона для поета «розкішна воля», «прекрасна сторона», де цвітуть «і конюшина пишна, і невинна волошка». Літні місяці О. Блок проводив в мальовничому підмосковному маєтку Шахматово. Все, що він бачив, чув, відчував, знайшло відображення в його віршах. Проникливо і зворушливо розповідає поет про літні вечори:

Завмирає вдалині сумна пісня жниці. Ні вітерець, ні крик птиці - ніщо більше на порушує тиші. Хочеться забути про «всі турботи і печалі» літнього дня і, розчинившись в ночі, помчати в «лугові далі», які так таємничі й загадкові.

У вірші О. Блока «Гроза пройшла ...» всього чотири рядки. Гроза пройшла, а гуркіт грому все ще нагадують про неї. На траві, переливаючись, тремтять «прозорі сльози», котрі «виплакав» дощ. А гілка білих троянд, пригорнувшись до вікна, хоче поділитися з тобою своїм ароматом.

«Залиш турботи назавжди», - радить поет у вірші «Сопілка заспівала на мосту ...». Послухай, як грає сопілка, як співає під мостом вода, помилуйся квітучою яблунею, зеленою зіркою і не думай ні про що погане. Адже ти

Такої прозорої глибини Не бачив ніколи ... Такої глибокої тиші Не чув ніколи ...

Вірші О. Блока про природу приваблюють своєю щирістю, проникливістю. У них відчувається душа поета - людини, яка розуміє і цінує красу навколишнього світу.


Матеріали схожої тематики:


Айтматов Ч.Т. [11] Астаф'єв В.П. [8] Ахматова А.А. [17]
Блок О.О. [24] Булгаков М.О. [29] Бунін І.О. [15]
Васильєв Б.Л. [6] Гончаров І.О. [15] Грибоєдов О.С. [8]
Достоєвський Ф.М. [11] Єсенін С.О. [22] Купрін О.І. [18]
Лермонтов М.Ю. [81] Максим Горький [24] Маяковський В.В. [8]
Некрасов М.О. [12] Островський О.М. [12] Пастернак Б.Л. [14]
Платонов А.П. [10] Пушкін О.С. [79] Салтиков-Щедрін М.Є. [14]
Твардовський О.Т. [7] Толстой Л.М. [56] Тургенєв І.С. [28]
Тютчев Ф.І. [8] Цвєтаєва М.І. [12] Чехов А.П. [47]
Шолохов М.О. [9] Шукшин В.М. [9] Інші російські автори [126]