У категорії матеріалів: 31 Сторінка 2


Твір По комедії М. В. Гоголя "Ревізор”. Поява комедії "Ревізор” в 1836 році викликало в суспільстві підняте хвилююче почуття. Весна цього року подарувала глядачам зустріч із теперішнім шедевром. Більше 160 років пройшло з тих пор, однак комедія "Ревізор” не втратила актуальності й свого звучання й сьогодні. Не потрібно далеко ходити за прикладами. Згадаємо негативних героїв популярних "міліцейських” серіалів - чим не герої Гоголя, що тільки зробилися більше холоднокровними й жорстокими?
Шкільний твір на тему творчості Н.В. Гоголя. На початку роботи над поемою Н.В.Гоголь писав В.А.Жуковському: "Який величезний, який оригінальний сюжет! Яка різноманітна купа! Вся Русь з’явиться в ньому”. Так сам Гоголь визначив обсяг - вся Русь. І письменник зумів показати в повному обсязі сторони життя Росії тієї епохи.
Назвіть головних героїв повісті «Тарас Бульба». Центральний персонаж повісті козак Тарас Бульбенко (Бульба), його сини Остап та Андрій. Хто такий Тарас Бульба і чому він є взірцем козацьких чеснот?
В маєтку Плюшкіна перш за все впадає у вічі вітхлість, спустошення. За описом Гоголя маєток Плюшкіна набуває зловісного характеру, мимоволі по спині пробігають мурашки.
Антон Антонович Сквознік-Дмухановський - городничий. Чин Антона Антоновича вже відрізняє його від жителів невеликого повітового міста. Відрізняє його від жителів і влада, якою він наділений і яку необмежено використовує: займається казнокрадством, постійно бере хабарі і т.д.
Починаєш читати повість «Ніч перед Різдвом» і відразу потрапляєш у дивовижний світ гоголівських героїв. Події, що відбуваються в Диканьці, настільки захоплюють, що вже через кілька сторінок перестаєш розуміти, де правда, а де вигадка. Фантастичне і реальне так тісно переплітаються в житті героїв, що починаєш вірити у все, що відбувається.
Чи не хочете поколядувати у Різдвяну ніч? Не знаєте, як це робиться? Прочитайте повість М. В. Гоголя «Ніч перед Різдвом» і дізнаєтеся про ці народні звичаї.
У повісті «Тарас Бульба» М. В. Гоголь описує життя запорізьких козаків, їх боротьбу за свободу і незалежність. Одна з головних тем твору - тема вірності і зради. Серед козаків любов до рідної землі, вірність військовому обов'язку, почуття товариства рахувалися найважливішими якостями.
У повісті М. В. Гоголя яскраво показано життя Запорізької Січі, створені чудові образи козаків, у яких багато спільного, і в той же час кожен образ - неповторний. У головного героя повісті Тараса Бульби було два сини, Остап і Андрій. Вперше ми зустрічаємося з ними, коли юнаки, дужі молодці з квітучими, здоровими лицями, повернулися в рідну домівку, закінчивши навчання в київській бурсі.
Повість М. Гоголя «Тарас Бульба» вийшла в світ у 1835 році. Присвячена вона опису Запорізької Січі. Письменник не знаходив у сучасному йому житті яскравих героїчних характерів і тому звертається до часу боротьби українського народу за свою незалежність.
На уроках літератури ми познайомилися з повістю М. В. Гоголя «Тарас Бульба». У цьому творі дуже цікаво розказано про героїчну боротьбу запорізьких козаків за незалежність своєї батьківщини. Найбільше в цій повісті мені сподобався Тарас Бульба.
У повісті відображена боротьба українського народу за свою незалежність в XVI-XVII століттях. В цей час на споконвічно українських землях господарювала польська шляхта, пригнічувала селян, брала з них непосильну данину. Часто на ці землі нападали турки, які забирали в полон українців, а потім продавали їх у рабство на ринках Малої Азії. Запорізькі козаки боролись і з польською шляхтою, і з турками. Боротьба за національну незалежність нерідко приймала форму боротьби за віру, за утвердження православної церкви.
М. В. Гоголь провів своє дитинство на Полтавщині, потім навчався в Гімназії вищих наук у Ніжині. На все життя зберіг він у душі любов до України, до її дивовижної природи, волелюбного народову. Живучи в Петербурзі, письменник часто згадує Україну. Вже будучи автором «Вечорів на хуторі біля Диканьки», він ще не впевнений, що художня література - його основна справа. І, може бути, схиляється стати вченим істориком.
У XVI столітті на українських землях західніше Дніпра господарювала польська шляхта. Частина української знаті прийняла католицтво, ополячилась, щоб зберегти і збільшити свої привілеї. Але простий люд завзято пручався, зберігав мову, віру, звичаї предків. Опорою всім тим, хто прагнув до незалежності, була Запорізька Січ - вільне козацтво, що оселилося у пониззі Дніпра на острові Хортиця.
Повітове місто і його мешканці в комедії «Ревізор» I. Історія створення комедії «Ревізор». П'єса написана в 1836 році і в травні того ж року поставлена на сцені. Сам автор скаржився на мізерність репертуару сучасного йому театру, на засилля мелодрами і водевілю на сцені, називав ці жанри «заїжджими гостями», нарікав на відсутність справжнього російського комедійного репертуару. «Ревізор» і був тією п'єсою, яка хоч почасти заповнювала цей вакуум. На сцену були виведені «російські характери», висміяні «наші крутії».

1-15 16-30 31-31
Гоголь М.В. [31] Гончар О.Т. [19] Довженко О.П. [43]
Карпенко-Карий І.К. [22] Кобилянська О.Ю. [49] Костенко Л.В. [29]
Котляревський І.П. [23] Коцюбинський М.М. [35] Кочерга І.А. [11]
Куліш М.Г. [13] Куліш П.О. [22] Леся Українка [78]
Марко Вовчок [24] Нечуй-Левицький І.С. [34] Остап Вишня [12]
Панас Мирний [37] Сковорода Г.С. [21] Сосюра В.М. [15]
Стус В.С. [15] Франко І.Я. [32] Шевченко Т.Г. [119]
Інші українські автори [84]