У категорії матеріалів: 68 Сторінка 4


Одного разу ми завітали в гості до знайомої художниці. Скільки цікавого побачили ми в її оселі, оздобленої в українському народному стилі!
Мати – це мабуть, найголовніше слово у всіх мовах на землі. Це слово, яке першим у житті вимовляє більшість дітей світу.
Народна весільна драма – це одне з найбільш цікавих явищ української народної культури. Воно ввібрало в себе цілу скарбницю фольклору: ігрові сценки, театралізовані дійства та діалоги, весільні пісні, прислів’я та приказки, примовляння, та, звичайно, музику та танці.
У природі та суспільстві стать людини у великій мірі визначає її призначення. Жінка завжди сприймалася як особлива істота – загадкова, прекрасна. Її краса надихає чоловіків на великі звершення, її здатність давати життя дитині викликає захоплення та повагу.
Прихід весни в Україні пов’язаний з цілою низкою цікавих народних обрядів. Першою зустріччю весни можна назвати Стрітєння, яке святкується 16 лютого. У народі кажуть, що у цей день весна з зимою зустрічається.
Нещодавно я прочитала художній твір М.Агєєва під назвою «Роман з кокаїном». У цьому творі відомий російський письменник, філолог-германіст, М.Агєєв малює образ жалюгідної жінки, кожне слово якої викликає співчуття: «облисіла шубка», «смішний капор», «сиві волоски», «безпорадно вдивлялася».
Не у всіх дітей щасливе дитинство. Наприклад, у сирот, що живуть у дитячих будинках або, того гірше, на вулиці. У дітей, у яких батьки алкоголіки, наркомани, деспоти й просто негідники. У сім'ях, що знаходяться за межею бідності, змушені посилати дітей працювати якомога раніше, що не забезпечують малюкам елементарний мінімум в їжі, одязі, розвагах.
Коли я згадую про дитинство, мені стає сумно і весело водночас. Тоді світ сприймався зовсім по-іншому, турбували зовсім інші «проблеми». Деякі вчинки того часу зараз здаються дивними.
Коли я був маленьким, то завжди мріяв скоріше вирости. Мені здавалося, у дорослих життя набагато цікавіше – вони можуть піти, куди схочуть, вміють користуватися складними пристроями та керувати автомобілем, можуть самі обирати одяг та не спати після обіду…
Мої перші дитячі спогади пов'язані з маминими усміхненими очима! Ось вона схиляється наді мною, пестить, розповідає веселу казку. Ось вона зав'язує мені чудовий бант, цілує і веде мене, щасливу в перший клас. Ось схвильовано стежить за лікарем, коли той оглядає мене після травми на дитячих змаганнях.
Що значить хороша сім'я? І як можна визначити хороша ця сім'я чи погана? Дуже часто говорять, якщо діти добре одягнені, добре вчаться, то вони з доброї родини. Звичайно це так. Але бувають в житті непередбачені обставини: діти тікають з дому або здійснюють самогубство
Я хочу поговорити на тему сім'ї. На мій погляд, це одна з важливих тем людства. Щаслива сім'я - це запорука успіху кожної людини. Але є люди, у яких немає сім'ї. Їм дуже погано, тому що вони самотні.
Слово "фортеця" - дуже старовинне, слово восьмого століття. В цей час йшли феодальні (міжусобні) війни. Фортеця - це замок, тобто житло людини (людей). Замки були побудовані для оборони господаря і його сім'ї від неприятелів (ворогів).
Моя сім'я - сама звичайна, складається з чотирьох осіб - це мама, тато, старший брат і я. Мені хочеться познайомити вас з кожним з нас.
Мого тата звати Віктор Іванович. Він працює на пасіці. Я разом з ним люблю працюватиі влітку і взимку, ремонтувати машину. Мій тато хороший, сильний і умілий.Тато вчить мене допомагати мамі і братові, вчить бути працьовитим, адже на його плечах найважча робота.

Про війну [39] Рідний край [77] Культура та мистецтво [42]
Історія в літературі [79] Св'яткові дні [26] Природа та екологія [151]
Навчання та школа [38] Літературні напрямки [96] Народна творчість [63]
Родина та традиції [68] Людські цінності [81] Вільна тема [295]