Проблема дитинства

Не у всіх дітей щасливе дитинство. Наприклад, у сирот, що живуть у дитячих будинках або, того гірше, на вулиці. У дітей, у яких батьки алкоголіки, наркомани, деспоти й просто негідники. У сім'ях, що знаходяться за межею бідності, змушені посилати дітей працювати якомога раніше, що не забезпечують малюкам елементарний мінімум в їжі, одязі, розвагах. А діти, які зазнали насильства - їх безтурботність дуже важко повернути. У світі мільйони діток перебувають у складних життєвих обставинах, вони занадто рано позбавляються дитинства.

У наш час склалися деякі умови, які як би спотворюють дитинство. Пропаганда насильства у фільмах, на телебаченні, в комп'ютерних іграх. Батьки часом навіть не стежать за тим, чим займається їх чадо, а вільний доступ в Інтернет дозволяє дітям дивитися порнографію, відео з насильством, вбивствами. Захоплені популярністю подібних речей, вони намагаються повторити їх в житті, викладаючи свої експерименти в соціальних мережах.

Стало нормою, що як тільки дитина йде в школу - її виховання перекладається на вчителів. У нього може бути все, крім батьківської уваги і доброго слова. Прагнучи забезпечити матеріальне благополуччя, батьки забувають про психологічний комфорт дітей. Від цього комплекси, неврастенія, депресії. Адже дитина повинна відчувати любов і турботу.

Хтось неусвідомлено позбавляє себе дитинства. Сучасні підлітки з ранніх років зловживають алкоголем і сигаретами, переймають стиль поведінки дорослих, вступають у інтимні стосунки надто рано. А потім шкодують, що їх безтурботні дитячі роки скінчилися занадто рано. Наприклад, цього року в Британії матір'ю стала 14-річна дівчинка, а батька дитини визначали за допомогою тесту ДНК з числа її однокласників, тому що вона одночасно зустрічалася з кількома хлопцями.

Дитинство - найважливіша пора нашого життя, в цей час формується наш характер, уподобання, моральні переконання. Важливо, щоб воно було нормальним і щасливим.


Матеріали схожої тематики:


Про війну [39] Рідний край [77] Культура та мистецтво [42]
Історія в літературі [79] Св'яткові дні [26] Природа та екологія [151]
Навчання та школа [38] Літературні напрямки [96] Народна творчість [63]
Родина та традиції [68] Людські цінності [81] Вільна тема [295]