У категорії матеріалів: 63 Сторінка 1


Пісні для України - все: і поезія, і історія, і батьківська могила. Микола Гоголь. Усна поетична творчість - це не просто джерело духовного життя народу, це - могутній чинник пізнання природи й людини, добра і зла, правди і кривди, красивого й потворного в житті.
Казки, на відміну від міфів, - Одна з перших форм усвідомленого усної творчості - те, що називав Пушкін «Початковими іграми людського духу». Інакше кажучи, билин і слухачі бачили в казковому оповіданні не реальність, а вигадка, гру фантазії.
Український фольклор - багата скарбниця народних звичаїв, побутових обрядів, традицій, свят. До нього належать прислів’я, приказки, народна драма, обрядові та побутові пісні, думи, історичні пісні, казки, перекази та легенди.
Хвилюється золоте збiжжя колосистого моря пiд високим склепiнням блакитного неба, хлюпочуть повноводнi рiки в зеленому вiнку кучерявих верб, медами пахнуть буйнi трави, великий шум iде тiнистими дiбровами…
Козаччина… ХV століття… Постають пеpед уявою часи кpивавих і спустошливих нападів татаp і туpків на Укpаїну. Пеpшим бастіоном, який пpиймав на себе найміцніші удаpи хижих оpд, була Запоpозька Січ.
Історія України налічує багато сотень років. Були часи слави, були часи забуття. Та найгероїчніший період - це 250 років козацтва. Запорозька Січ - перша в історії Європи вільна держава, зв’язки між коз’аками ґрунтувалися на повній довірі, дружбі, братерстві і взаємодопомозі.
Творення людини Богом. Людину Бог створив за образом Своїм і за подобою Своєю після всіх інших створінь. Тіло першої людини Він утворив із землі і оживив її безсмертною душею. Звали цю людину Адам («людина із землі»).
Красуня Алкмена - дочка царя Мікен і дружина героя Амфітріона - була такою прекрасною, що навіть Зевс був вражений її вродою і якось з’явився до неї у подобі чоловіка.
Кожна людина прагне внутрішньої гармонії. Але навряд чи така гармонія досяжна. Часто трапляються ситуації, коли всередині особи точаться суперечки. Я розумом та серцем, між любов’ю до себе і альтруїзмом, між обов’язком перед Батьківщиною й особистими інтересами.
Пісня. У наш час це слово звучить звичайно, прозаїчно. Бо зараз для більшості людей це лиш суміш слів та гарної мелодії, яку ми чуємо щодня з динаміків, плеєрів, телебачення і лише іноді співаємо самі.
Дума про Марусю Богуславку відтворює ті часи, коли український народ боровся проти турецьких і татарських загарбників, які спустошували міста й села, гнали в неволю наш народ
Коли почалася імперіалістична війна, був створений легіон під назвою Українські Січові Стрільці. Мужньо билися воїни з ворогами, відстоюючи незалежність України.
Сьогодні, коли наша Україна стала й упевнено йде шляхом незалежності з особливою повагою і шаною вдивляємося у постаті тих героїв, які свого часу боролися і віддавали життя за її свободу й суверенність. Їх немало було в історії нашої країни, імена цих відважних синів рідної землі золотом вкарбовані в її пам’ять.
В історії української літератури визначне місце посідають літописи, головною темою яких було зображення визвольної війни 1648-1654 рр. під проводом Богдана Хмельницького проти польсько-шляхетських загарбників.
Про кобзарське мистецтво чули в школі всі, дехто навіть може вгадати прізвища найвідоміших кобзарів, наприклад, Остапа Вересая ми Федора Кушнерика.

Про війну [39] Рідний край [77] Культура та мистецтво [42]
Історія в літературі [79] Св'яткові дні [26] Природа та екологія [151]
Навчання та школа [38] Літературні напрямки [96] Народна творчість [63]
Родина та традиції [68] Людські цінності [81] Вільна тема [295]