Чим цікаві міфи Стародавньої Греції? Які подвиги вчинив Геракл?

Чим цікаві міфи Стародавньої Греції?

Здавалося б, яке діло нам, що живуть в XXI столітті, до міфів далекої і казкової країни - Стародавній Греції? Куди цікавіше посидіти за комп'ютером або почитати детектив із серії «Чорне кошеня». Завершився навчальний рік. Попереду літо і ... список книг, які необхідно прочитати в 6-му класі. І перша в цьому списку - книга, яка ось вже другий рік стоїть на моїй книжковій полиці і яку так наполегливо радять прочитати мої батьки. Це «Легенди і міфи Стародавньої Греції» Н. Куна. Ну що ж, нічого не поробиш - відступати нікуди. Я відкрив книгу, і ... тільки голос мами, що прийшла з роботи, повернув мене до дійсності.

Протягом декількох годин я подорожував з героями давньогрецьких міфів. Побував на Олімпі, де «панує Зевс», проник в безодні моря, де «панує коливатель Землі Посейдон», спустився під землю в царство Аїда, де вірно несуть свою службу триголовий пес Кербер і перевізник душ померлих старий Харон.

Чудовий світ героїв стародавніх міфів відкрився мені. Разом з Пігмаліоном я був щасливий, коли боги оживили його статую, обурювався, зустрівшись з гордим і самозакоханим Нарцисом, тужив і сумував, блукаючи разом з Деметрою по землі в пошуках її дочки Персефони. З Ікаром я піднімався високо в небо, відчуваючи радість свободи. А вирушаючи в дорогу з Гераклом, переживав: чи переможе він?

Чи не цим цікаві міфи стародавніх греків сучасному читачеві? Вони відкривають дивовижний світ героїв, які так само, як і ми, здатні страждати, любити, ненавидіти, жертвувати, як Прометей, своїм життям.

Я жив у світі давньогрецьких міфів. І багато, раніше незрозуміле, ставало ясним. Тепер знаю, звідки прийшли в нашу мову і що означають вирази: «танталові борошна», «сізіфова праця», «ріг достатку», «яблуко розбрату», «олімпійський спокій». Та й знайомлячись з творами літератури, живопису, скульптури, тепер по-іншому сприймаю сюжети, які пов'язані з давньогрецькою міфологією.

Книга Н. Куна «Легенди і міфи Стародавньої Греції» стала для мене однією з улюблених. Вона дала мені можливість познайомитися з героями давньогрецьких міфів, ввела в світ їх захоплюючих і незвичайних пригод, розширила кругозір.

Якщо ви ще не знайомі з міфами Стародавньої Греції, обов'язково прочитайте книгу Н. Куна. Не пошкодуєте!

Які подвиги вчинив Геракл?

Чи любите ви подорожувати? Якщо так, то я запрошую вас відправитися в подорож по дорогах Стародавній Греції. Боятися не треба, адже поруч з нами буде Геракл, відважний і мужній герой старогрецьких міфів. Чим же прославився він? Щоб отримати безсмертя від богів, Геракл повинен був здійснити дванадцять подвигів, виконуючи накази слабкого і боягузливого царя Еврісфея. Дорога, по якій ми вирушимо в дорогу, важка й небезпечна. З ким тільки не доведеться битися Гераклові! Ось лігво немейського лева. Своєю жахливою величиною і лютістю він наводить страх і жах на пастухів і хліборобів. А ось виповзла розлючена стрілами Геракла Лернейська гідра, це така змія з дев'яти головами дракона; а це летять стімфалійскі птиці, наводячи жах на оточуючих своїми бронзовими пір'ям-стрілами ... Але ніхто і ніщо не може встояти перед мужністю і безстрашністю Геракла. З кожним разом все складніше і небезпечніше стають завдання, які він отримує від царя Еврісфея: зловити кіренейскую лань, доставити критського бика, привести коней Діомеда, дістати пояс Іпполіти. Але немає нічого, з чим би не міг впоратися Геракл. Однак не тільки сила і безстрашність допомагають нашому герою. Давайте зробимо зупинку у стайні царя Авгія, де Геракл повинен виконати ще одне завдання Еврісфея: очистити стайні. Тут-то і стали в нагоді Гераклові хитрість і кмітливість. Він зламав стіни, що оточувала стайні, і направив туди воду з двох річок, яка почистила вмить стайні, і потім Геракл поклав стіни на місце.

Багато доріг пройдемо ми з Гераклом, перш ніж він здійснить свій останній, найважчий і найнебезпечніший, дванадцятий подвиг. Цар Еврісфей зажадав щоб Геракл приніс три золоті яблука з садів Гесперид. З ким тільки не зустрівся герой у пошуках яблук: і з прекрасними німфами, які порадили Гераклові, як дізнатися шлях в сади Гесперид, і з великим Антеєм, якого ніхто не міг перемогти, і з титаном Атласом, державшим на своїх широких плечах весь небосхил . Всі перешкоди подолав Геракл і з честю виконав останнє завдання Еврісфея.

Ось і підійшла до кінця наша подорож. Ми прощаємося з Гераклом, який звільнившись від служби в Еврісфея, повернувся до себе на батьківщину, де на нього чекали нові пригоди і подвиги.


Матеріали схожої тематики:


Про війну [39] Рідний край [77] Культура та мистецтво [42]
Історія в літературі [79] Св'яткові дні [26] Природа та екологія [151]
Навчання та школа [38] Літературні напрямки [96] Народна творчість [63]
Родина та традиції [68] Людські цінності [81] Вільна тема [295]