Урок - гра з теми "Міф і література"

Мета: підсумувати вивчене з теми «Міф і література»; перевірити рівень засвоєння навчального матеріалу в ігровій формі; повторити й узагальнити вивчене з теми; розвивати пам’ять, увагу, кмітливість; прищеплювати інтерес до міфів народів світу.

Обладнання: картки із завданнями; зображення міфологічних богів та героїв; книги міфів народів світу; міфологічний словник.

Тип уроку:контроль знань, умінь, навичок.

Хід уроку

І. Оголошення мети уроку

ІІ. Гра за темою «Міфологія» (в групах)

1-й конкурс. «Теорія літератури»

-Що таке міф?

-У чому його відмінність від казки?

-Що таке міфологія?

-Як називаються міфи про створення світу? (Космогонічні)

-Як називаються міфи про виникнення людей? (Антропогонічні)

-Яку назву мають міфи про кінець світу? (Есхатологічні)

-Чи у всіх народів є міфи?

-Чому виникали міфи?

2-й конкурс «Вікторина»

1) Скільки років прожив бог Паньгу? (Не менше 36 тисяч років)

2) Який бог у слов’ян вважається першопредком? (Рід)

3) З чого створила людей богиня Нюйва? (З жовтої глини)

4) Що відчув Брахма, створивши світ? (Страх, самотність)

5) На скільки метрів у день виростав бог Паньгу? (На3 м)

6) Бог Сонця у єгиптян. (Ра)

7) Як, за єгипетським міфом, з’явилися люди? (Зі сліз бога Ра)

8) Творець світу у єгиптян. (Птах, Атум)

9) Як з’явився у світі бог Сонця Ра? (У квітці лотоса)

10) Чому, за єгипетським міфом, небо і земля були розділені? (Щоб не сварилися)

11) Бог-громовержець у слов’ян. (Перун)

12) Скількох синів породив Брахма? (Шістьох)

3-й конкурс «Розгадайте анаграми»

Урей


Сонячне око у вигляді кобри. (Урей)

Тефнут


Єгипетська богиня світового порядку (Тефнут)

Вішну


Індійський бог — хранитель Всесвіту. (Вішну)

4-й конкурс «Знайди пару»

Підберіть до грецьких назв богів відповідні римські:

Афродіта — … (Венера);А ртеміда — … (Діана);

Діоніс — … (Бахус);Гермес — … (Меркурій);

Гефест — … (Вулкан);Гера — … (Юнона);

Зевс — … (Юпітер);Афіна — … (Мінерва).

5-й конкурс «Упізнайте символ»

Яким грецьким богам та героям відповідають ці символи? Впиши у клітинки їхні імена.


(Аполлон)(Феміда)(Діоніс)

Яким грецьким богам та героям відповідають ці символи?
Яким грецьким богам та героям ці символи належать?

(Ерот)(Гермес)(Посейдон)

6-й конкурс «Знайдіть всьому своє місце»

Поєднайте лініями імена богів та їхнє призначення у давньогрецькому пантеоні жителів

імена богів та їхнє призначення у давньогрецькому пантеоні жителів


7-й конкурс «Весела перерва»

Уяви, що ти запізнився на урок. Яке виправдання ти б використав, якбиу ролі учителя побачив…

-Афродіту?

-Афіну?

-Зевса?

-Артеміду?

-Посейдона?

-Гермеса?

Наприклад, на уроці в Артеміди можна було б сказати, що запізнився черезчергову акцію місцевого Грінпісу, а Афродіті пояснити, що робила нову моднузачіску або не могла залишити коханого.

8-й конкурс «Метаморфози»

Як давні греки пояснювали виникнення…:

-Молочного (Чумацького) Шляху та білих водяних лілій;

-троянд та анемонів;

-лаврового дерева;

-квітки нарцис?

9-й конкурс «Фразеологізми міфологічного походження»

Поясніть значення фразеологізмів: титанічна боротьба, танталові муки, сізіфова праця, нитка Аріадни, троянський кінь, ахіллесова п’ята, авгієві стайні, яблуко розбрату.

ІІІ. Підбиття підсумків гри. Оцінювання


Матеріали схожої тематики:


Булгаков М.О. [7] Гоголь М.В. [8] Достоєвський Ф.М. [6]
Лермонтов М.Ю. [8] Пушкін О.С. [9] Толстой Л.М. [7]
Чехов А.П. [6] Інші російські автори [18] Альбер Камю [5]
Антуан де Сент-Екзюпері [6] Вальтер Скотт [8] Вільям Шекспір [10]
Генрік Ібсен [4] Даніель Дефо [4] Данте Аліґ'єрі [3]
Джордж Байрон [4] Еміль Золя [5] Ернест Хемінґвей [3]
Ернст Теодор Амадей Гофманн [5] Жуль Верн [8] Йоганн Гете [6]
Йоганн-Фрідріх Шиллер [5] Марк Твен [8] Мігель де Сервантес [6]
Мольєр Жан Батіст [4] Оноре де Бальзак [4] Редьярд Кіплінг [8]
Роберт Луїс Стівенсон [5] Франц Кафка [3] Фредерік Стендаль [6]
Чарлз Діккенс [10] Інші зарубіжні автори [124] Література на тему [61]