Написання твору «Геракл — улюблений герой давніх греків»

Мета: ознайомити з додатковими матеріалами, необхідними для написання твору; вчити писати твір на задану тему; розвиватизв’язне мовлення; виховувати повагу до творчої праці.

Обладнання: ілюстрації (фото) фризів, метоп, фронтонів у храмах із зображенням Геракла.

Тип уроку:застосування знань, умінь та навичок; урок розвитку мовлення.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання

Презентація малюнків-ілюстрацій до міфів про Геракла

ІІ. Узагальнення і систематизація вивченого

1. Підготовка до написання твору

Характеристика Геракла

Сміливий, сильний, рішучий, слухняний, мужній, розумний, добрий.

(Проілюструвати прикладами з тексту міфів.)

Цікаві факти

З ім’ям Геракла (Геркулеса) пов’язані деякі фразеологізми. Наприклад, «дійти

до Геркулесових стовпів» — дійти до краю; «геркулесова праця» — тяжка праця.

У переносному розумінні Геракл (Геркулес) є символом велетенської сили,

нездоланності.

На зоряному небі існує сузір’я Геркулеса. Воно нагадує людям про трагічнежиття великого героя. Назва найяскравішої зірки цього сузір’я перекладаєтьсяз арабської мови як «уклінний» (коленопреклоненный), що може натякати нанеобхідність Геркулеса служити та підкорятися.

Під час боротьби з дев’ятиголовою лернейською гідрою, породженням чудовиська Тіфона, Гераклові уп’явся в ногу клешнями величезний рак. Гера, що ненавиділа Геракла, віддячила Ракові, помістивши його на небі у вигляді сузір’я.

Давні греки назвали сузір’я на небі в пам’ять про немейського лева, якогоГеракл задушив голими руками і зробив собі з його шкури плащ, невразливийдля стріл. Так з’явилося сузір’я Лева на зоряному небі.

Образ Геракла (Геркулеса) у живописі

Подвиги Геракла були улюбленими темами античного мистецтва. Відомастатуя Геракла Фарнезе роботи Глікона.

Епізоди з життя героя були постійними темами скульпторів та в образотворчому мистецтві (Дж.Романо, Дж. Вазарі, Г.Рені, С. Рафаель, П. Рубенс, Л. Тінторетто, А. Канова).

Відома картина Помпео Батоні «Геркулес на роздоріжжі між Доброчесністюі Пороком» (1765).Алегорію створив у V ст. до н. е. філософ Продік.Коли юнийГеркулес пас стада свого земного батька Амфіона на Кіферонських луках, донього підійшли дві жінки, що уособлювали Зніженість і Доброчесність. На картині Батоні вони представлені в образахВенери, богині кохання, і Мінерви, богині мудрості.Одна спокушала його радощами життя, інша закликала до праціі подвигів. Геркулес після тривалих роздумів вирішив прислухатися до голосурозуму і присвятив своє життя служінню людству. Сувора Мінерва вказує на

храм на верхівці скелі — алегорію складного шляху до слави. Ошатна Венерапростягає Геркулесу троянду. Біля її ніг — атрибути чуттєвих насолод: музичніінструменти, ноти, кошик із фруктами.

2.Складання плану твору

План

І.Уславлений герой грецького народу.

ІІ.Ч ому Геракл був улюбленим героєм греків?

1) Походження героя.

2) 12 подвигів Геракла.

3) Характеристика героя.

ІІІ.Увіковічений у пам’ятках мистецтва.

3. Написання твору за планом на чернетці. Редагування написаного

4. Написання роботи у зошитах

ІІІ. Підбиття підсумків уроку

IV.Домашнє завдання

Прочитати міфи «Деметра і Персефона», «Нарцис», «Дедал та Ікар», «Орфейі Еврідіка».Учні об’єднуються в 4 групи. Кожна група готує малюнки до певного міфу,вікторинуза його змістом, розповідь про відображення подій міфу в образотворчому мистецтві.


Матеріали схожої тематики:


Булгаков М.О. [7] Гоголь М.В. [8] Достоєвський Ф.М. [6]
Лермонтов М.Ю. [8] Пушкін О.С. [9] Толстой Л.М. [7]
Чехов А.П. [6] Інші російські автори [18] Альбер Камю [5]
Антуан де Сент-Екзюпері [6] Вальтер Скотт [8] Вільям Шекспір [10]
Генрік Ібсен [4] Даніель Дефо [4] Данте Аліґ'єрі [3]
Джордж Байрон [4] Еміль Золя [5] Ернест Хемінґвей [3]
Ернст Теодор Амадей Гофманн [5] Жуль Верн [8] Йоганн Гете [6]
Йоганн-Фрідріх Шиллер [5] Марк Твен [8] Мігель де Сервантес [6]
Мольєр Жан Батіст [4] Оноре де Бальзак [4] Редьярд Кіплінг [8]
Роберт Луїс Стівенсон [5] Франц Кафка [3] Фредерік Стендаль [6]
Чарлз Діккенс [10] Інші зарубіжні автори [124] Література на тему [61]