У категорії матеріалів: 79 Сторінка 4


Києво-Печерський патерик - видатна пам’ятка давньоруської писемності. На період його створення, ХІ-ХІІІ століття, припав розквіт житійної, або агіографічної літератури.
Ми всі знаємо про те, що деякі особистості залишаються на сторінках історії, а інші - ні. Всі, наприклад, пам'ятають Леніна, Сталіна, Че Гевару, Пушкіна, Шекспіра, Ейнштейна. Багато хто пам'ятає винахідників радіо Попова і Марконі, письменника Олександра Фадєєва, але багато про цих людей нічого не знають.
Слово о полку Ігоревім - велична пам’ятка генію нашого народу. «Слово о полку Ігоревім» - найвидатніша пам’ятка давньоруської літератури. Із «Слова…» ми дізнаємося про життя нашого народу в сиву давнину, про його героїчну боротьбу з ворогами.
Держава Русь зі столицею в Києві стала колисковою майбутньої держави України. Це було ще за кілька сотен років до того, як взагалі виникла назва Україна.
Залишаючи після себе згарища і руїни, татарські й турецькі орди гнали до Криму бранців - молодих і сильних. То був найкращий цвіт української нації. Народні перекази розповідають, що невільників прив’язували до однієї довгої жердини і гнали довгим шляхом у рабство.
Турецька неволя-каторга своєю сумною славою була відома на весь світ. Невільники не тільки проклинали землю турецьку, віру бусурманську, але й часто тікали з каторги «на тихі води, на ясні зорі, у край веселий, у мир хрещений…»
На час прийняття русичами християнської віри (988 рік) було п’ять метрополій: Александрійська, Єрусалимська, Константинопольська, Антіохійська і Римська. Усі вони мали автономію, але лишалися єдиною християнською церквою з верховенством Римського престолу.
Довгий час історія Січових Стрільців залишалася забороненою темою. Та й зараз вона є малодослідженою й суперечливою.
Я гадаю, ви мрієте побувати у поході, а можливо, вже й бували. Але зараз ми з вами вирушимо не в звичайний похід, де будемо розпинати намети, палити багаття та співати скаутські або піонерські пісні. Ми перенесемося у XII століття, в дні правління Новгород-Сіверського князя Ігоря.
Багато дослідників життя і діяльності Петра Конашевича-Сагайдачного часто зверталися до історичних документів, де Згадується ім’я славного гетьмана України. Напевне, немає історика, який би не використовував спогади польського письменника Я. Собеського.
Києво-Печерський патерик - пам'ятка давньоруської писемності 13-го століття. Одне з найцікавіших та літературно виписаних житій святих у патерику – це релігійне оповідання «Про Прохора-чорноризця».
Правління Октавіана Августа тривало з 31 р. до н.е. до 14 р. н.е. Він правив самочинно і, дійсно, роки його правління відповідають визначенню "золотої доби”. Проте своїм спадкоємцям Октавіан залишив і весь жах та проблеми неосяжної імперії.
Ім’я прославленого героя визвольної війни 1648— 1654 років, одного з найвидатніших козацьких полковників Івана Богуна назавжди залишиться на скрижалях нашої історії. Улюбленець свого народу, ревний захисник його інтересів, він до останньої хвилини був непохитний у своїй відданості й помер як герой.
Будь-яка по-справжньому значима подія в літературі чи історії завжди породжує навколо себе безліч дискусій та наукових суперечок. «Слово про похід Ігорів» не стало винятком. Досі точаться дискусії не тільки щодо авторства, а й навіть щодо автентичності твору.
У XVI сторіччі влада Османської імперії поширилась та зміцнилась. Годі й уявити державу таких обсягів і такої міці: з усіх старовинних міст поза впливом Імперії залишились тільки Рим та Сиракузи. Напади на тогочасну територію України були жорстокими та нищівними, найбільше страждало населення.

Про війну [39] Рідний край [77] Культура та мистецтво [42]
Історія в літературі [79] Св'яткові дні [26] Природа та екологія [151]
Навчання та школа [38] Літературні напрямки [96] Народна творчість [63]
Родина та традиції [68] Людські цінності [81] Вільна тема [295]