У категорії матеріалів: 81 Сторінка 5


Напевно, багато з людей задавалися цим питанням. Ця тема в наш час злободенна, як ніколи. Я теж не раз замислювалася над цією проблемою. Зараз, коли багато з людей перебувають у постійній погоні за грошима, коли матеріальне благополуччя є самоціллю більшої частини нашого суспільства, коли темпи життя ростуть із кожним днем, коли головним життєвим кредо стає вираження «хочеш жити - умій вертітися», чи може йти мовлення про такі речі, як чеснота, любов, милосердя, безкорисливість?
На мою думку, це твердження звучить дещо суперечливо при буквальному прочитанні. Адже шанобливість – це ставлення до людини з повагою, з врахуванням її особистості, інтересів, життєвого досвіду.
У кожної людини своє щастя. Для матері це здоров’я її дітей, для людини творчої – натхнення та визнання, для закоханого – посмішка милої, а для когось – просто можливість ходити та дихати.
У своїх творах мій улюблений письменник А.П. Чехов часто розмірковує над питанням про різне розуміння щастя. Проблема, позначена письменником, стара як світ. Вона не втратить своєї актуальності, тому що кожна людина розуміє щастя по-своєму.
Описати поняття "щастя” неможливо, можна описати відчуття, почуття, стан. Відчуття щастя може виражатися ледь помітно, коли подивишся в очі людини, а вони випромінюють радість, захват. Або ж "відверте” щастя, коли людина здатна полетіти, злетіти до хмар, обійняти всю землю.
Можна погодитись, а можна й не погодитись зі словами Шота Руставелі, що людина, яка не шукає друзів, є ворогом сама собі. Подивимося на своїх однокласників: у одних справжня, як мені здається, дружба, в інших - тільки приятелювання.
Що таке любов? Це питання споконвіку хвилює людей: про любов співають пісні, складають вірші, а зараз навіть проводять наукові дослідження. Кажуть, без любові життя нічого не варте. Та ніхто не може визначити, що то за почуття, яке захоплює людину та робить її щасливою, що руйнує долі, коли вмирає.
Ми часто називаємо друзями тих, хто насправді є приятелями. Тобто тих наших «друзяк» з якими ми просто сидимо за партою, до яких ходимо грати в ляльки або в комп’ютерні ігри. Чи може нам хочеться піти на сусідню вулицю покататися на гойдалці, а мама не пускає самого.
Первинне латинське слово «Толерантність» означало пасивне терпіння, добровільне страждання, асоціювалося з такими поняттями, як «біль», «зло»! У XVI в. до цього додаються і інші значення - «дозвіл», «стриманість». З того-часу толерантність трактувалася і як поступка в питанні про релігійній свободі - дозвіл з боку держави і офіційної церкви відправлення інших релігійних, культів.
Ідуть роки, проходять сторіччя, але вічна таємниця любові залишається незбагненної. Вона завжди буде хвилювати й мучити людей, вимагаючи глибокого її осмислення.
Був такий випадок. У редакцію однієї молодіжної газети прийшов парубок. Він готовий був заплатити більші гроші за те, щоб надрукували одну-єдиний рядок: "Лариса, я люблю тебе, прости мене! Сашко”. Оголошення було надруковано.
Кожна держава світу - неповторна й самобутня. Навколо кожної склався певний імідж, більш чи менш стійкий, але все ж таки реальний. Так, Велика Британія славиться своїми консервативними поглядами, плеканням національних традицій, Німеччина - дисциплінованістю, гарантованим добробутом для своїх громадян, Італія - демократичністю й свободою творчості тощо.
Однією з найважливіших моральних якостей людини в народі споконвіку вважалася чесність. Чесна людина завжди цінується в суспільстві, бо на неї можна покластися, вона не зрадить і намагатиметься за будь-яких обставин бути щирою.
Що таке совість? Багатьом незрозуміло, що означає це слово. Совість це те, що змушує задуматися над своїми вчинками, засумніватися, засмутитися. Совість є у кожної людини, і вона дуже часто заважає спати ночами.
У чому полягає сенс життя людини? З якою метою людина прийшла на цю землю? Століттями люди намагаються знайти відповідь на ці питання. Багато філософів пишуть праці, розмірковую про роль людини на цій землі.

Про війну [39] Рідний край [77] Культура та мистецтво [42]
Історія в літературі [79] Св'яткові дні [26] Природа та екологія [151]
Навчання та школа [38] Літературні напрямки [96] Народна творчість [63]
Родина та традиції [68] Людські цінності [81] Вільна тема [295]