Письмовий твір-опис про різні пори року (для молодших класів)

Письмовий твір на основі прослуханої п’єси П. І. Чайковського «Осіння пісня»

Я уявила пізню осінь. Природа віддала людям усе, що мала, чим була багата. Дерева, мов воїни, готуються до бою. Вони поскидали із себе парадне вбрання. Так їм ліпше вистояти проти колючого морозу та вітру. Іде осінь, перевіряє, чи всі її діти готові протистояти зимі. Музика звучить дуже жалібно, пронизливо. Хто знає, чи всі вистоять, чи ніхто не загине. Але життя завжди перемагає, тому ми впевнені, що все в природі буде гаразд. І наприкінці «Осінньої пісні» Петра Ілліча Чайковського звучать мажорні акорди.

Письмовий твір-опис «Весна прийшла» на основі власних спостережень, за планом і словником

Словник: теплі, весняні, яскраво, проміння, лагідне, мо
лоденька травичка, весняні квіти, веселі птахи, справжня.
План
1. Які настали дні?
2. Як світить сонце?
3. Що витикається із землі?
4. Як змінюються дерева?
5. Хто господарює в саду?

Весна прийшла Твір-опис

Настали теплі весняні дні. Яскраво світить золоте сонечко. Лагідним промінням пестить воно природу. Виткнулась із землі молоденька травичка. Тягнуться до.сонця її зелені паростки-рученята. Зацвітають перші весняні квіти. На деревах з’являються маленькі листочки. У саду господарюють заклопотані веселі птахи. Вони в’ють гнізда та знищують шкідників. Настала справжня весна.

Відпочинок улітку

Цього літа мама з татком відвезли мене до бабусі у село. Я допомагав бабусі доглядати за городом, годувати свійських тварин. Познайомився з хлопцями Петриком і Івасиком. Разом ми грали в футбол та інші ігри. От одного разу вирішили сходити в ліс по гриби. А їх цього літа було досить багато. Все далі й далі заходили в ліс, і мені стало якось моторошно, але хлопці тримались впевнено. Ось уже треба було повертатися додому. Грибів назбирали вдосталь. І тут ми почали блукати. Я запримітив, що мої хлопці теж розгубилися. Так могло тривати довго, аж поки не зустріли лісника, котрий обходив свої володіння. Він і показав нам дорогу. Цей випадок запам’ятався мені надовго. А взагалі літні канікули я провів чудово.

Зимові розваги

Настала сніжна зима. Довго чекали цієї пори діти. Нікого не втримати вдома! Шум, сміх, галас на вулиці. З гірки мчать швидкі санчата, які несуть Лізу й Петруся. За ними летить цілий гурт хлоп’ят. Із захопленням стають на ковзани. Іринка й Наталочка. Неподалік швидко постає снігова баба. Керує роботою скульптор Оля. Тут же бігає кудлатий песик Тузя. З веселим сміхом діти падають у сніг, перекидаються. Веселі, збуджені, вони не помічають морозу.

Зимові розваги (варіант 2)

План
1. Яка пора року настала?
2. Куди прийшли діти?
3. Що роблять Катруся й Тарасик?
4. Хто спускається на санчатах?
5. Хто катається на лижах?
6. Які почуття викликає зима в дітей?

Прийшла холодна зима. Випав білий сніг. Діти прийшли на гірку. Катруся й Тарасик ліплять сніговика. Діма з мамою спускається на санчатах з гірки. Соня та Назар мчать на лижах. Не бояться діти морозу. Весело їм узимку!


Матеріали схожої тематики:


Про війну [39] Рідний край [77] Культура та мистецтво [42]
Історія в літературі [79] Св'яткові дні [26] Природа та екологія [151]
Навчання та школа [38] Літературні напрямки [96] Народна творчість [63]
Родина та традиції [68] Людські цінності [81] Вільна тема [295]