Твори на тему читання

ВАРІАНТ-1

Читання (Роль читання в моєму житті)

Читання ... Літери, слова, уривки фраз, пропозиції, абзаци, сторінки, книги, журнали, газети ...

Ось ті слова, з якими асоціювалося у мене читання, коли я лише починала читати по складах. Але з кожним роком це слово стало набувати нового змісту.

... Світ незвичайних пригод і подорожей, часи античності, епоха середньовіччя і сьогоднішнє, повне жорстокості і протиріч століття. Добро і зло, радість і горе, жорстокість і співчуття. Атмосфера привітності, веселощів або ненависті і страху. Ти можеш потрапити, зануритися в неї, поспостерігати за нею здалеку.

У книгах людина шукає відповіді на незрозумілі йому запитання.

Нерідко за допомогою літератури люди намагаються розібратися в собі, в своїх проблемах, труднощах.

Читання допомагає забути про все: печалі, негоди, невдачі - забути хоча б на час ...

На вулиці прохолодно, ллє дощ, і небо затягнуте темними хмарами.

Настрій такий же «похмуре», як і осінній день за вікном, а зовсім не хочеться сумувати ...

Відкриваєш книгу і ... потрапляєш у зовсім інший світ. Світ, який деколи так далекий від дійсності.

Читання збагачує знання людини, дає ту духовну їжу, яка необхідна їй для розвитку інтелектуальних здібностей, для розвитку мовлення. Воно дає сили у важкі хвилини, допомагає орієнтуватися в складних ситуаціях.

Для чого ж треба читати, читати різну літературу?

Для того, щоб розвиватися всебічно, щоб поповнювати свій словниковий запас, для того, щоб хоч частинка тебе була пронизана тією душевною лірикою і загадковістю, якою наповнені багато творів письменників-класиків.

ВАРІАНТ-2

Читання (Роль читання в моєму житті)

«Книги - це духовний заповіт одного покоління іншому, порада вмираючого старого юнакові, починаючому жити, наказ, переданий вартовим, що відправляється на відпочинок, вартовому, що заступає на його місце. (А. І. Герцен)

А яку роль відіграють книги у моєму житті?

Про важливість читання говорять багато, проте далеко не всі розуміють, на скільки читання збагачує духовний світ людини.

На перший погляд здається, що читання - питання сучасності, однак, про важливість книг замислювалися вже багато років тому. Тисячі років тому великими умами того часу збиралися величезні бібліотеки, такі як Велика бібліотека в Олександрії, бібліотеки Ватикану, бібліотеки в стародавньому Римі та в монастирях західної Європи. Навіть на Стародавній Русі були свої немаленькі бібліотеки, першу з яких заснував Ярослав Мудрий.

Важливість книг і читання доносять до нас навіть старі російські прислів'я, такі як: "Хто багато читає, той багато знає" або, наприклад, "Книга мала, а розуму надала". І вже якщо про важливість читання задумивались стародавні жителі нашої землі, то як можемо ми не розуміти, наскільки важливий цей непоказний, на перший погляд, предмет, під назвою книга?

Цілком очевидно, що людина, яка читає, знає більше, розуміє більше, а, отже, і розповісти іншим може більше, ніж та - яка не читає. Читаючи книгу, людина нібито проживає ще одне життя, адже вона переживає, відчуває те, що відчувають герої книги, намагається зрозуміти їх дії, думки і спонукання. Вона, немов, набирається такого собі уявного життєвого досвіду, який, безсумнівно, в майбутньому їй не раз ще знадобиться. Це вже не кажучи про те, що читаючі люди пишуть набагато більш грамотно, ніж люди, які не брали книгу в руки. Вони, елементарно, більш м'яко і доступно викладають свої думки в розмові. Зрозуміти їх легше, говорити з ними легше, а значить, і знаходитися в їх суспільстві легше і приємніше.

Книги відкривають людині нові світи, нові горизонти, нові враження та переживання. Одна недурна людина свого часу написала: "... чим більше варіантів вибору у людини в кожній конкретній ситуації, тим більше його духовний світ". Само собою, книги не дадуть вам всіх відповідей, і всіх варіантів на всі випадки життя. Однак, читаючи книги, ви збагатите свій розум відповідями, до яких вже добралися люди, їх написали. Ваш розум наповниться ідеями та думками, які розширять ваш світогляд, зміцнений позитивним ставленням до життя і навколишнього світу, збагатиться новими ідеями та цілями. А чи не це духовний світ людини?

Само собою, до читання книжок, як і до багато чого в житті, потрібно підходити з розумом. Вельми сумнівно, що читаючи тільки Стівена Кінга, або, наприклад, виключно Дар'ю Донцову, можна набратися вселенської мудрості. Багато людей, по своїм особистим переконанням, читають тільки російську класику. Інші не визнають нічого, крім класики західної. Треті взагалі геть відкриваються читати що-небудь, крім наукової фантастики чи містики. На мій погляд, це не дуже-то правильно. Читати потрібно все. Принаймні, пробувати. І чим більше в житті людина прочитає, тим більше вона дізнається і зрозуміє. Хто знає, можливо, їй навіть відкриються деякі таємниці, приховані від людства століттями.

У висновку хочеться згадати усім відому фразу і трошки перефразувати її на свій лад: "Дурний вчиться на своїх помилках, розумний - на чужих, а мудрий ... вчиться за допомогою книг".


Матеріали схожої тематики:


Про війну [39] Рідний край [77] Культура та мистецтво [42]
Історія в літературі [79] Св'яткові дні [26] Природа та екологія [151]
Навчання та школа [38] Літературні напрямки [96] Народна творчість [63]
Родина та традиції [68] Людські цінності [81] Вільна тема [295]