У категорії матеріалів: 39 Сторінка 2


Роки змінюють один одного, люди живуть кожен своїм життям. Ми вже з десяток років як перейшли рубіж нового тисячоліття. Сучасні технології зробили крок настільки далеко, що письменники-фантасти минулого століття навіть собі і уявити не могли всього того розмаїття пристроїв, що полегшують життя ...
Скоро сімдесят років, як скінчилася велика війна. Тоді стояла квітуча весна. На вулицях обіймалися незнайомі люди, біля радіоприймачів вистроювалися черги: послухати радісні новини.
Зараз мало залишилося в живих ветеранів Великої Вітчизняної війни. Але є інше покоління, на яке війна вплинула ще більше. Це покоління, якому війна затьмарила дитинство. Їх так і називають - дітьми війни.
Друга світова стала найбільшою війною в історії людства. У ній брали участь десятки країн. Ніколи до цього історія не знала війни з такою кількістю жертв. Наша країна теж була залучена в ці події. Немає родини, яка б не втратила близьких у цьому кошмарі.
Війна. Просто слово. П'ять літер. Але скільки асоціацій пробуджує в нас воно! Біль, героїзм, патріотизм, туга за близькими людьми, ненависть та любов...
Величезне щастя для нашого покоління – жити в мирний час. Та ми досі чуємо відлуння страшних війн, через які довелося пройти нашому народові. Коли зустрічаєш очевидця подій Другої Світової війни, слухаєш його розповіді, перед очима чітко постає весь жах, людський біль, страшні втрати – обов’язкові супутники кривавої війни.
Якби вас попросили назвати відомий крейсер, більшість відповіла б не вагаючись: «Аврора». Жоден із кораблів дореволюційного військово-морського флоту не удостоєний такої високої честі, як легендарний крейсер. Адже ж саме постріл з «Аврори» став 25 жовтня (7 листопада) сигналом до штурму Зимового палацу.
Із моря дмухнув холодний вітер, пронизуючи до самих кісток. Весна видалася холодною. Дрібний дощ швидше нагадував осінь, аніж весну. Сіре небо зливалося з сірим пінявим морем, сірими скелями, сірими шинелями. Оце так південь!
Твір по роману «Донські оповідання» М. О. Шолохова. Війна – це більше лихо для будь-якої людини. Так було за всіх часів. Це загальне лихо, що споює народ у єдине ціле. У такі часи люди забували про свої особисті проблеми й образи, поєднувалися й робили все для перемоги над ворогом, чи був це Батий або Гітлер.
Війна - це горе, сльози. Вона постукалася в кожний будинок, принесла лихо: матері втратили своїх синів, дружини - чоловіків, діти залишилися без батьків. Тисячі людей пройшли крізь горно війни, випробували жахливі мучення, але вони вистояли й перемогли. Перемогли в найважчій із всіх воєн, перенесених дотепер людством.
Шкільний твір по оповіданню К. Воробйова "Це ми, Господи”. Кров’ю серця написана повість К. Воробйова "Це ми, Господи” - ще одна сторінка, сама кошмарного й нелюдська, з літопису другої світової війни.
Вiйни мiждержавнi i громадянськi, локальнi i свiтовi, справедливi i загарбницькi. Ще за печерних часiв люди воювали за їжу, за зручнiшу печеру, за жiнку. Пiзнiше - за iншу здобич, за дорогоцiнне камiння, перли i золото, за невiльникiв. Потiм загарбували територiї заради корисних копалин, свiтового панування…
Велика Вітчизняна війна 1941 - 1945 років була самою жорстокою, самої кровопролитної війною, які лише знав світ. За оцінками фахівців, в цій війні загинуло 27 млн.осіб, за неофіційними даними 50 млн. Це не тільки ті, хто безпосередньо воював на фронтах війни, але і ті, хто працював у тилу, хто помер від голоду і непосильної праці, хто був викрадений в Німеччину або відправлений до концтабору.
Раніше існував СРСР. В СРСР входило 15 республік. Народи всіх республік жили дружно і мирно. На світанку 22 червня 1941 року світ і тиша були порушені фашистами. Люди були в паніці, на вулицях все гуркотіло і вибухало.
Шістдесят вісім років тому пролунали останні вибухи Великої Вітчизняної війни. Повернулися додому тисячі чоловіків, синів, батьків, дідів, які винесли всі звірячі випробування війни. Багато мільйонів людей віддали свої життя за свою Батьківщину, за те, щоб ми жили сьогодні. Ці люди загинули на полях битв, в концтаборах.

1-15 16-30 31-39
Про війну [39] Рідний край [77] Культура та мистецтво [42]
Історія в літературі [79] Св'яткові дні [26] Природа та екологія [151]
Навчання та школа [38] Літературні напрямки [96] Народна творчість [63]
Родина та традиції [68] Людські цінності [81] Вільна тема [295]