У категорії матеріалів: 151 Сторінка 4


Кінець зими плавно переходить у перші весняні дні. Спочатку наступає похмура, тиха та тепла погода. Сніг поволі тане. Природа неначе завмирає в очікуванні чогось.
Зима часто починається з холодних вітрів і сонячних морозних днів, що прийшли на зміну дощам пізньої осені. Дерева, що вже давно скинули своє листя, занурюються в глибокий сон.
Навесні ліс оживає після довгої зими. Ще недавно він був похмурим, а дерева стояли голі.А тепер ліс осяяло весняне сонечко.
Озеро в горах просто чудове, іншого слова не підібрати. Воно схоже на перлину або на коштовний камінь - сапфір. Озеро лежить неначе в чаші, оточене з усіх боків хребтами гір
Восени дерева в лісі готують собі справді святкове, барвисте вбрання. Вони неначе урочисто проводжають літо.
Уявіть собі, що ви стоїте на полонині у весняну пору. Весна в горах — найдивовижніша пока року. Скрізь розстеляється килим з барвистих квітів, зеленої трави та моху
Узимку ліс відпочиває .Сплять дерева, скинувши листя до весни. Вони дали влітку плоди, а тепер час постояти в спокої. Тільки хвійні дерева в лісі нагадують про минуле літо.
Українська природа прекрасна та різноманітна. Завдяки географічному розташуванню в ній є прекрасні ліси та чудові степові райони. Карпати і Крим – це українські гори та полонини. Багата наша країна і на водні ресурси.
З первовіку наш народ - хлібороб. Щоденна важка праця коло землі навчила його тонко відчувати навколишнє середовище, дала ключі до порозуміння з Матір’ю-Природою. Вслухаючись у природні ритми, праукраїнець творив свою власну неписану книгу знань про світ і його закони.
На околиці села стояла одинока сосна. Товстий, у три обхвати стовбур тримав на дужому тілі велетенське розкрилля дебелих гілляк, які, здається, ніколи не замовкали у своєму улюбленому мелодійному шумовинні.
Настала осінь. На деревах пожовкли листочки. Скоро вони почнуть падати на землю. Вчора ми гуляли з мамою по осінньому парку. Там сонячно і тихо. Птахи вже не співають. Вони готуються відлітати у теплі краї.
Прийшла весна-красна. Гріє лагідне сонечко. Сніг розтанув вже майже весь. Птахи весело щебечуть на гілках. Вони радіють потеплінню.
Навесні вся природа оживає. Птахи радіють настанню теплої погоди. Вони весело скачуть на гілках дерев. Весняні птахи щебечуть і співають. Вони в'ють собі гніздечка на літо.
Я уявила пізню осінь. Природа віддала людям усе, що мала, чим була багата. Дерева, мов воїни, готуються до бою. Вони поскидали із себе парадне вбрання. Так їм ліпше вистояти проти колючого морозу та вітру. Іде осінь, перевіряє, чи всі її діти готові протистояти зимі.
Лисичка живе в лісі. У неї руда м’яка шубка. Мордочка витягнута, вуха гострі, очі розкосі. Хвіст у неї великий, пухнастий. Лисичка хитра, прудка, обережна.

Про війну [39] Рідний край [77] Культура та мистецтво [42]
Історія в літературі [79] Св'яткові дні [26] Природа та екологія [151]
Навчання та школа [38] Літературні напрямки [96] Народна творчість [63]
Родина та традиції [68] Людські цінності [81] Вільна тема [295]