Зустрічають по одежі, проводжають по розуму

Чи згодні Ви із тим, що ніколи не слід судити про людину за її зовнішнім виглядом? Наведіть конкретні причини та приклади, щоб аргументувати Вашу відповідь.

Є таке народне прислів'я: «По одягу зустрічають, а по розуму проводжають». Ці слова мають глибокий зміст та ніколи не втрачали своєї актуальності. Більшість з нас турбуються про свою зовнішність, і те, як інші люди сприймають нас. Чи варто вірити тому, хто каже, що при знайомстві із новою людиною не звертає уваги на її зовнішній вигляд? Треба визнати, що майже усі ми спочатку будуємо суб'єктивні висновки про людину, всього лише на основі її зовнішнього вигляду. Якщо людина приємна зовні, акуратна та стильно одягнена, нам хочеться йти з нею на контакт та спілкуватися. Однак, хоч ми іноді й можемо щось сказати про людину за її зовнішнім виглядом, це не є найкращим показником. Треба одночасно звертати увагу на ходу, на посмішку, міміку, жести. Саме в них полягає щось особливе, що відрізняє нас від інших, що робить нас «живими», здатними на почуття та пристрасті, а не натовпом манекенів. За старою потертою курткою може ховатися добре серце і людина широкої та чистої душі, а за фарбованим жовтим волоссям - незвичний інтелект та ерудованість, за інтелігентними очками та портфелем нас може чекати нецензурна лайка у відповідь на випадковий поштовх у громадському транспорті.Я вважаю, що люди не повинні судити про інших за їх виглядом. Несправедливо робити припущення про характер людини на основі зовнішнього вигляду й тому, що люди міняють свою зовнішність, щоб відповідати різним ситуаціям.Ми не можемо не звертати уваги на одяг, але завжди треба дивитись глибше. Потрібно міркувати, аналізувати і, можливо, зрозуміти більше.

Почнемо з того, зовнішній вигляд людини не є дзеркалом її внутрішнього світу. Зовнішність має велике значення. Проте одяг - не головне. Про що може розповісти нам одяг людини? Перш за все, про його матеріальний достаток, смак, приналежність до тієї чи іншої субкультури, спосіб життя, можливо іноді, про місце роботи або навчання (скажімо з натовпу завжди виділяються люди у формі: міліціонери, військові, лікарі, та ін.) Однак це все дуже суб'єктивно . І дівчина в спортивному костюмі далеко не завжди вміє сісти на шпагат, чи чоловік у діловому костюмі не завжди виявиться офісним працівником. Дівчина чи хлопець в лейблах від знаменитих модних будинків, що їде в метро, далеко не завжди виявляться багатими. Так само, й молода людина у комфортному та простому одязі не завжди виявиться бідним. Врешті-решт, якщо хтось одягне костюм клоуна, це не означатиме, що він таким і є.Я можу навести приклад з мого власного життя. Я вийшов з дуже бідної сім'ї, що не була в змозі оплачувати моє навчання в університеті. Тому протягом всієї моєї наукової кар'єри, я був змушений працювати неповний робочий день, щоб заробити собі на прожиття. Протягом літа, я був весь від поту та бруду від роботи і коли люди бачили мене в такому вигляді, вони часто помилково припускали, що я неосвічений та не дуже розумний. Насправді, я був одним з кращих студентів у групі і після закінчення вузу, продовжив свою наукову кар'єру. Судячи про книгу за її обкладинкою, ми часто робимо помилкові припущення.

Крім того, зовнішній вигляд може змінюватися залежно від ситуації. Наприклад, уявімо собі вечір в опері, де потрібен формальний одяг. В оперній залі ми можемо побачити чоловіків у смокінгах та жінок у вечірніх сукнях. Всі одягнені однаково, а тому немає ніяких реальних способів визначити, хто чим займається у своєму повсякденному житті. Чоловік, що сидить поруч з президентом компанії, може виявитися оператором АЗС, а жінка поруч з адвокатом може виявитись домогосподаркою. В деяких випадках зовнішність може бути оманливою, де ніхто не знає, що знаходиться під обгорткою. Саме тому, одяг, зачіску та інші фактори зовнішнього вигляду можна скоригувати, щоб відповідати будь-якій ситуації. Оператор АЗС може любити оперу, а генеральний директор компанії може полюбляти гру в боулінг під час вихідних.

Хоча ми часто беремось оцінювати людей за їх одягом, майже ніколи не можливо робити припущення про людей тільки на основі їх зовнішнього вигляду. Судити про особисті якості на основі зовнішнього вигляду людини може виявитися не точним чи зовсім помилковим. Крім того, люди можуть змінювати свою зовнішність, щоб відповідати випадкам, коли їх справжню сутність не видно. З цієї причини важливо краще взнати людину, перш ніж приймати рішення.


Матеріали схожої тематики:


Про війну [39] Рідний край [77] Культура та мистецтво [42]
Історія в літературі [79] Св'яткові дні [26] Природа та екологія [151]
Навчання та школа [38] Літературні напрямки [96] Народна творчість [63]
Родина та традиції [68] Людські цінності [81] Вільна тема [295]