Чи є батьки найкращими вчителями для своїх дітей?

Чи згодні Ви з наступним твердженням? Батьки є кращими вчителями в житті дітей. Особисто я дозволю собі не погодитися з таким твердженням. Наведу конкретні приклади, що підтвердять мою думку.

Коли діти - ще маленькі, єдиними їх вчителями є батьки. Батьки навчають дітей основним навичкам, необхідним в реальному житті, що є важливим для розвитку дитини. Хоча дехто вважає, що батьки є кращими вчителями, я вважаю таке твердження помилковим, оскільки батьки не можуть бути об'єктивними, коли справа доходить до своїх дітей і намагаються змусити свої чада слідувати їх власним звичаям і цінностям часто проти їх власної волі.

По-перше, батьки навряд чи можуть приймати об'єктивні рішення щодо своїх дітей. Батьки часто вважають, що їхні діти не можуть діяти неправильно. Наприклад, батьки можуть відразу звинувачувати іншу дитину, якщо їх чадо потрапляє у неприємну ситуацію або бійку в школі. Вони не можуть повірити, що їх дитина здатна розпочати бійку чи будь-яку іншу неприємну ситуацію. Повна відсутність об'єктивності не дає можливості дітям вчитися на своїх помилках. Якщо діти не матимуть можливості зіткнутися з наслідками своїх дій, вони не будуть в змозі впоратися з проблемами, які трапляються в реальному світі. Думка, що мама або тато прийде на допомогу, не дозволить їм вирішувати питання чи приймати відповідальність за свої дії. Для працівника така характеристика є вкрай небажаною з точки зору роботодавця.

По-друге, батьки часто намагаються проектувати свої власні цінності і мораль на своїх дітей. В той час як свідомо чи ненавмисно, батьки повинні пам'ятати, що їх дитина є окремою людиною і потребує можливості розвитку і приймати свої власні рішення. У той час як певний ряд звичаїв і відносин, можливо, був придатним для батьків, діти стикаються зі змінами, до яких батьки можуть бути не в змозі адаптуватися через розходження між поколіннями. Наприклад, батько може вважати певний тип музики, скажімо ту, текст якої використовує ненормативну лексику, непридатним для дітей. Батьки можуть не пам'ятати, що Елвіса Престлі в свій час вважали недоцільним у зв'язку з його манерою обертати стегнами. Коли справа доходить до вибору професії батьки, намагаючись спрямувати своє чадо в певному напрямі, забувають, що дитина повинна сама зробити вибір у своєму житті, а не слідувати цілям і мріям своїх батьків.

На завершення хочу відмітити, що хоча батьки й відіграють важливу роль у розвитку своїх дітей, вони не є найкращими вчителями. Відсутність об'єктивності у батьків буде згубно впливати на розвиток дитини, коли діти не несуть відповідальності за свої дії. Батьки можуть також нав'язувати свою мораль і цінності на своїх дітей проти їхньої волі. Ці проблеми можуть серйозно стримувати загальний розвиток дитини.


Матеріали схожої тематики:


Про війну [39] Рідний край [77] Культура та мистецтво [42]
Історія в літературі [79] Св'яткові дні [26] Природа та екологія [151]
Навчання та школа [38] Літературні напрямки [96] Народна творчість [63]
Родина та традиції [68] Людські цінності [81] Вільна тема [295]