Про важливість практичного та теоретичного знання

Тема: Кажуть, що не все, що ми дізнаємося, міститься в книгах. Порівняйте і співставте знання, отримані із досвіду зі знаннями, отриманими з книг. На вашу думку, яке з джерел є більш важливим? Чому?

Є два основних каналів для людей, щоб отримувати знання: з книг і з власного досвіду. Як правило, знання, отримані з книг є теоретичним, а ті, що ми отримали з досвіду вважаються практичними. Важко відповісти, що є важливішим залежить від етапу та умов нашого навчання. Знання, здобуті з книг є можливо більш фундаментальними, ніж ті, що здобуті безпосередньо з досвіду. Ми часто чуємо грім та бачимо блискавку в небі і блискавку ми можемо побачити раніше, ніж почуємо звук. З нашого досвіду ми не можемо сказати, чому так відбувається. Але коли ми дізнаємося про деякі закони фізики в підручниках, ми знайдемо відповідь, тому що ясно, що світло поширюється швидше, ніж звук. Таким чином, книга можете надати нам деякі корисні теорії, які можуть дати нам загальні ідеї і допомогти нам зрозуміти реальне явище краще.

У свою чергу, на практиці можливо перевірити теоретичні знання, почерпнуті з книг. Існує старе китайське прислів'я, що практика є єдиним критерієм перевірки істинності. Так що не все знання з книг є достовірним, та навіть може бути помилковим. Коли Аристотель писав у одному із своїх творів, що Земля є центром інших планет, ніхто не сумнівався в цьому впродовж століть. Коли Галілей читав про це вперше, він не запідозрив нічого хибного, але коли він зробив кілька спостережень і досліджень, він виявив, що це не є правдою. Потім з'явилась нова теорія про сонячну систему.

У нашому повсякденному житті, ми можемо багато довідатися з практики. Щоб навчитися плавати марно читати інструкції про плавання з в книг. Тільки тоді, коли ви опинитеся в басейні, ви можете навчитися плавати. Є ще багато речей, які ви повинні навчитися на власному досвіді, такі як водіння автомобілем, їзда на велосипеді, робота з машинами. І найважливіше те, що часто простіше вивчати знання з практики, ніж з книг. Що стосується середньостатистичних людей, для них природно вчитися на власному досвіді. Первісні люди навчалися способом передачі знань від одного покоління до іншого.

Сучасні люди також дізнаються багато речей на практиці. На семінарах, тренінгах, в клубах, вчителі навчають молодь. Очевидно, що всі отримані з практики знання є більш безпосередніми і прямими, ніж з книг.

Таким чином, обидва види знань мають важливе значення. Для дослідників та науковців знання з книг є більш важливим, у той час як для середньостатистичної звичайної людини, знання набуті з практичного досвіду, є більш важливими. Будучи студентами, ми повинні спочатку навчатися з книг, і в той же час ми повинні володіти здоровим глуздом, щоб відрізнити, що вірно, а що ні.


Матеріали схожої тематики:


Про війну [39] Рідний край [77] Культура та мистецтво [42]
Історія в літературі [79] Св'яткові дні [26] Природа та екологія [151]
Навчання та школа [38] Літературні напрямки [96] Народна творчість [63]
Родина та традиції [68] Людські цінності [81] Вільна тема [295]