Гарні вчинки школярів

Варіант 1

П’ятикласники взяли шефство над ветеранами Великої Вітчизняної війни, їх залишилося уже зовсім мало. Ці старенькі воїни колишніх битв зараз мають особливу потребу в турботливому ставленні до себе, в постійному піклуванні, бо уже ні ноги не носять, ні руки не тримають. Колись вони були молодими, сильними, сміливими і захищали нашу країну від грізного ворога - фашизму. Зараз же ці люди хворі, немічні, часом безпорадні бабусі і дідусі, яким дуже потрібна увага та допомога. Хлопчики допомагають впоратися по господарству, десь щось приладнати, налагодити, переставити, сходити в магазин. Дівчата допомагають навести порядок в оселі, помити посуд, читають газети та книжки, втішають.

Старенькі ветерани дуже вдячні дітлахам за турботу, за щиру дружбу, співчуття. Вони (ветерани) розповідають цікаві історії з воєнного та повоєнного життя, показують фотографії, військові нагороди. Багато про що з минулого у житті наших предків ми дізнаємося. Це історія нашої країни, нашого народу. А коли настають свята, школярі влаштовують концерти художньої самодіяльності. Вони танцюють, співають, виразно розповідають вірші напам’ять. І тоді гарно всім. Потрібну і корисну роботу проводять наші п’ятикласники. З них слід усім брати приклад, проявляти чуйність і людяність до тих, кому вона найбільше потрібна.


Варіант 2

Продовжувачі славних традицій. У нашій школі є гурток народних промислів. Хлопчики, які навчаються там, прагнуть опанувати кращі традиції мистецтва нашого народу. Ще здавна українські вироби з дерева цінувалися у всьому світі. Особливим попитом завжди користувались скрині та скриньки, посуд, декоративні тарілки та інше. Народні майстри вміли у своїх витворах відобразити чарівну неповторність української культури. Отже, і хлопці вивчають спеціальну літературу, розглядають зображення чудових зразків різьблення по дереву. А потім вони намагаються створити щось своє, неповторне, і цим зробити хоч маленький внесок у скарбничку рідної культури. Чимало робіт юні майстри подарували малюкам із сусіднього дитячого садочка. Маленькі дітки отримують подаруночки і теж мріють швидше підрости і піти до гуртка. Корисну справу роблять юні майстри.

Вони вчаться шанувати рідну культуру і навчають малечу шанобливо до неї ставитися. Тільки за такого ставлення до народних надбань наш рідний дім, наша країна може розквітнути.



Матеріали схожої тематики:


Про війну [39] Рідний край [77] Культура та мистецтво [42]
Історія в літературі [79] Св'яткові дні [26] Природа та екологія [151]
Навчання та школа [38] Літературні напрямки [96] Народна творчість [63]
Родина та традиції [68] Людські цінності [81] Вільна тема [295]