Думки, навіяні казкою-повістю Екзюпері «Маленький принц»

При спостереженні зоряного неба, особливо в безмісячну ніч, можна бачити незліченну безліч яскравих зірок. Вони мають різний колір, різний блиск, різний спектр і випромінюють в простір величезну енергію. Ця відмінність блиску зірок підкреслює саму чудову особливість зоряного неба - його глибину. Поет при вигляді зоряного неба шукає піднесених порівнянь, вчений, помітивши відмінність в блиску зірок, розробляє методику вивчення їх. Пастухам і хліборобам, мореплавцям і учасникам караванних переходів вони вказують шлях. Для безлічі інших людей зірки - просто маленькі вогники.

І люди теж схожі до зірок. Одні з них сяють яскраво, полум'яно, інші - тьмяно, похмуро і холодно.

Яскраве, блискуче, неповторне світло випромінюють нам талановиті поети і письменники, геніальні вчені, видатні художники, невтомні дослідники і мандрівники. Створюючи свої прекрасні творіння, здійснюючи видатні наукові відкриття, вони неначе відкривають нам свою зірку, яка, випромінюючи своє яскраве світло, робить наше життя кращим, цікавішим, прекраснішим. Є й інші, менш яскраві зірки. Вони випромінюють світло добра, любові і дружби, взаєморозуміння і надії. Таких зірок значно більше. І без них жити було б важко і нецікаво. Це вони зможуть нас зрозуміти і пробачити, вселити в серце надію, їм ми можемо довірити свою найпотаємнішу таємницю, спитати поради. Вони дарують нам свою любов і дружбу, без чого неможливо людині жити на світі. Кожен вибирає свою зірку ... Існують зірки - гордовиті і далекі, які сяють холодним світлом - вони не здатні запалити серця, проникнути в душу. Вони тільки милуються своєю холодною красою. Таких зірок мало. І це добре, тому що життя людей на Землі повинно бути зігріто теплом і світлом, радістю і надією, дружбою і взаєморозумінням. Тоді люди не будуть відчувати себе маленькими і самотніми на нашій великій і такій маленькій планеті. Ми зможемо любити і цінувати те прекрасне, що оточує нас, - заходи й сходи, зірки на нічному небі і яскраве сонце, квіти і дерева. І саме життя.

Нехай же таких яскравих сузір'їв буде більше на Землі!

Елементи чарівництва і фантастики в казковій повісті А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

Повість «Маленький принц» називають філософською казкою. Філософською, тому що в ній є глибокий підтекст, який змушує нас сприймати прочитане нами не не як казку, а як роздум про реальний світ та життя, а також ставлення до нього людини. Але все ж це твір - казка, і, як в будь-якій казці, реальне в ній переплітається з фантастикою і чарами.

Льотчик - він же оповідач, від імені якого ведеться розповідь, опинився в пустелі Сахара. У зв'язку з аварією літака він здійснив вимушену посадку, виявився в екстремальній ситуації: один в пустелі на багато тисяч кілометрів, з мінімальним запасом води і їжі, не маючи достатньої кількості інструментів, необхідних для ремонту, він знаходився на краю загибелі. Аварія була серйозною: щось поламалося в моторі. Льотчик мав або виправити мотор літака, або загинути. Гостро відчуваючи свою самотність, убитий втомою, він заснув прямо на піску. А на світанку був розбуджений чиємось тоненьким голоском. Через мить перед собою він побачив малюка.

Можливо, це був лише міраж, настільки звичайний для людей, що опинилися в пустелі? Льотчик був дуже здивований, побачивши перед собою Маленького принца, який на Землю прилетів з планети-астероїда 612. Яким чином йому вдалося це здійснити, адже поруч не було ніякого літального апарату? Але в казці - все можливо. Маленький принц розповів льотчику, що жив він на іншій планеті, трохи більшої його самого, і йому дуже не вистачало друзів. Життя його була сумне й одноманітне, а улюбленою розвагою було милуватися заходом. І якось він за один день побачив захід сонця 43 рази! А ще він повідав льотчику, що у нього є кохана - прекрасна Роза і вона вміє говорити. Але на цьому чарівництва не закінчувалися. Маленький принц, виявляється, побував ще на декількох планетах: він хотів знайти собі заняття, повчитися чого-небудь і знайти друга. Але ті, кого він зустрічав на інших планетах, були негідні його дружби, так як володіють різного роду пороками. Це і король без підданих (що неможливо в реальному житті), і ділок-користолюбець, і вчений-сухар, і безпробудний п'яниця. Але ось нарешті - диво! На Землі він знаходить справжнього товариша - мудрого Лиса. Виявляється, і лисиці вміють розмовляти! Маленький принц «приручає» Лисицю, а той вчить його мистецтву очікування і іншим простим, але важливим істинам: треба готувати душу та серце до дружби і любові, навчитися розуміти людину, адже найголовніше очима не побачиш - це можна побачити тільки серцем. І ці свої знання Маленький принц передає льотчику, який, зібравши всю свою волю і сили, знаходить колодязь з водою, і незабаром йому вдається усунути неполадки в моторі літака. А Маленький принц зникає так само раптово, як і з'являється. І хоч льотчик бачив його ослаблим після укусу змії, однак тіла вранці на піску не знаходить. Мабуть, він знову повернувся на свою планету.

Це всього лише казка, але як нудне було б без неї життя! Адже вона вчить нас відчувати красу, цінувати любов і дружбу, піклуватися один про одного, а також про землю, на якій ми живемо. Найголовніше - не злякати казку. Розпростерти безкрайньому світу свою душу, прислухатися, і тоді вийде до вас довірливий Маленький принц, який навчить вас милуватися заходами і світанками, землею і яскравими сяючими, але далекими зірками, навчить любити і розуміти людей і пояснить, в чому сенс і мета життя.


Матеріали схожої тематики:


Антуан де Сент-Екзюпері [7] Вільям Шекспір [11] Генрік Ібсен [4]
Генріх Гейне [2] Ґюстав Флобер [1] Даніель Дефо [5]
Данте Аліґ'єрі [2] Джек Лондон [5] Джордж Байрон [2]
Ернест Хемінґвей [1] Йоганн Гете [8] Марк Твен [5]
Мігель де Сервантес [6] Мольєр Жан Батіст [4] Оноре де Бальзак [3]
Рей Бредбері [5] Франц Кафка [4] Фредерік Стендаль [5]
Чарлз Діккенс [2] Інші зарубіжні автори [77]