Декільна творів стосовно казок зарубіжних письменників

Лист коханому літературному герою (Дж. Роулінг. «Гаррі Поттер і філософський камінь»)

Привіт, Гаррі! Серед моїх однокласників книги про тебе дуже популярні. Деякі навіть беруть приклад з тебе: носять таку ж зачіску, перестали соромитися надягати окуляри і навіть родиме пятно під чубчиком можуть собі намалювати. Іноді ми змагаємося в «заїздах» на мітлі, але злетіти ще нікому не вдавалося. Хоча я розумію: навіть якщо ми нарядимось в довгі плащі і змайструємо собі ковпаки і чарівні палички, справжніми віл-шебнікамі ми не станемо. Тому кожен раз, засинаючи, я мрію про те, щоб мені теж одного разу прийшло запрошення в школу чаклунства і чарівництва. Я знаю, що потрапити туди можуть лише обрані. Дорогий Гаррі! Може бути, ти мені підкажеш, що треба робити, щоб стати гідним традицій школи Хогварта? Мені подобається, що там вчать робити добро і допомагати людям. Нас теж вчать у школі добрим і хорошим справам, але як протистояти злу, якщо ти не хочеш брати в ньому участь, а сили нерівні? Я хочу прочитати всі книги Джоан Роулінг про тебе. Буду дуже вдячний, якщо ти мені напишеш листа і допоможеш своїми порадами. Учень 5 класу

Як описує казкар Андерсен зовнішність своїх героїв?

Якщо ви запитаєте, як виглядає той чи інший герой з казки Андерсена, то безпомилково можна сказати одне: його улюблені герої - прекрасні, а лиходії і негідники потворні. Не можна сказати, що казкар приділяє багато уваги опису зовнішності персонажів, але при цьому ми без праці уявляємо, як виглядають «мила» Герда і її названий братик Кай, Русалочка, «з очима синіми та глибокими, як море», гарненька Еліза, спотворена стараннями злої королеви, і бездоганна красуня Снігова королева, з її крижаним подихом і холодним серцем.

Зазвичай Андерсен у зовнішності героїв вказує на одну-дві деталі. А прекрасними або огидними в нашому сприйнятті героїв роблять їх вчинки і ставлення автора до них.

Своїх улюблених героїв казкар наділяє епітетами: «добра», «мила», «гарненька». Навіть «неприборкана і свавільна» маленька розбійниця відчай так, що «просто любо», - пише автор. І нам теж стає близькою і симпатичною смаглява дівчинка з чорними і сумними очима. Живеться їй важко, бачить вона тільки зло і грубість, але в серці її - доброта, співчуття, любов до всього гарного.

Андерсен, описуючи зовнішність героя, часто паралельно говорить про характер, про душу. Тим самим казкар переконує нас в тому, що зовнішня краса - не головне в житті. Набагато цінніше краса внутрішня, доброта душі, талант, сміливість, здатність любити людей і бути відданим тим, кого любиш.

На мій погляд, особливо яскравим підтвердженням цієї думки письменника став портрет і сам образ Снігової королеви. З одного боку - перед нами бездоганно гарна жінка. «Як вона гарна! .. Висока, струнка, сліпучо-біла жінка »,« закутана в найтонший білий тюль, витканий з мільйонів зірчастих сніжинок ». Але поцілунок її льодом заковував серце. Її холодна краса нікого не зігріла, нікого не зробила щасливим. Крижана байдужість королеви, її розважливість і егоїзм не змогли втримати Кая в її сніжному королівстві. Герда виявилася сильнішою її. Вона босою обійшла половину світу. Люди і звірі служили їй і допомагали. Тому що саме привабливе в людині - це його добра душа і любляче серце.

Пригоди мого улюбленого літературного героя (С. Лагерлеф «Чудова подорож Нільса з дикими гусьми»)

Мого улюбленого героя не можна назвати зразковою дитиною. На уроках він получав двійки, а на вулиці тягав кота за хвіст і робив інші дурниці. Але таким він був тільки до дванадцяти років, поки не сталася з ним незвичайна пригода. За лінь і грубість гном зачарував його, перетворивши на малюсінького хлопчика. І тут почалася для Нільса нове, дивовижне життя. Він почав розуміти мову звірів і птахів, а дикі гуси захопили його з собою в далеку подорож. Під час мандрів по Швеції Нільс не тільки вивчив географію, побачив птахів і звірів, що живуть на його рідній землі, - він став зовсім іншою людиною. Забуваючи про свій крихітний зріст, Нільс вступає в боротьбу з хитрим і підступним лисом Смірре і захищає гусака Мартіна. Він рятує білочку, б'ється з мурахами й звільняє від щурів Глім-мінгенський замок. Хлопчик набуває друзів серед птахів і звірів, дізнається закони природи, вчиться добра і справедливості. Так Нільс дорослішає, змінюються його характер, ставлення до людей і тварин. І тоді зникають чаклунські чари. Хлопчик знову починає ходити в школу, і в щоденнику у нього з'являються лише хороші оцінки.

Мені подобається в Нільсі те, що він зумів позбутися своїх вад, які властиві кожному хлопчикові. Герой пройшов через складні випробування і відкрив в собі багато хороших якостей, про які, напевно, він і не здогадувався.

Світ звірів в книгах Дж. Даррелла

Книги Джеральда Даррелла відкривають нам яскравий і цікавий світ звірів, світ живої природи. Звичайно, ми добре знайомі з домашніми тваринами, а з книг і фільмів знаємо про слонів, мавп, тигрів і левів. Але наші уявлення про них поверхневі і не завжди вірні.

Наприклад, хто б міг подумати, що такі істоти, як жаби, - вельми розумні та кмітливі? Про це ми дізнаємося з книги «Гончі Бафута». Письменник вважає, що жаби - боязкі та сором'язливі істоти, вони легко бентежаться і позбавлені самовпевненості.

Описана Даррелл мавпа-танцівниця теж скромна і не впевнена в собі. Але коли входить в роль, перетворюється, як і людина на сцені.

А з книги «Звірі в моєму житті» ми дізнаємося про дивовижні здібності лева гарчати животом, який вміє спрямувати своє гарчання так, що воно чується з усіх боків і може нагнати паніку на ціле стадо.

Особливо забавні тварини в повісті «Згорток». Вони дуже схожі на людей, у них є імена, улюблені заняття, навіть свої таланти. Павучиха Дульчібелла - любителька співу, жаба Етельред - фантазерка і непоганий вояка. У кожного персонажа свій характер, їм, як і людям, властиві хороші і погані риси. Вони можуть пустувати, вигадувати небилиці, але можуть бути справжніми героями, відданими друзями.

Читаючи книги Даррелла, не можна не полюбити звірів. Хочеться більше дізнатися про їх звички, про їхнє життя, навчитися розуміти їх так, як це вміє робити письменник.


Матеріали схожої тематики:


Антуан де Сент-Екзюпері [7] Вільям Шекспір [11] Генрік Ібсен [4]
Генріх Гейне [2] Ґюстав Флобер [1] Даніель Дефо [5]
Данте Аліґ'єрі [2] Джек Лондон [5] Джордж Байрон [2]
Ернест Хемінґвей [1] Йоганн Гете [8] Марк Твен [5]
Мігель де Сервантес [6] Мольєр Жан Батіст [4] Оноре де Бальзак [3]
Рей Бредбері [5] Франц Кафка [4] Фредерік Стендаль [5]
Чарлз Діккенс [2] Інші зарубіжні автори [77]