Живучість образу Журдена

I. Головний герой безсмертної комедії. (Давно у Франції все змінилося, а в інших країнах нічого подібного, можливо, і не було, але комедія розповідає про те. Як навіть найкращі наміри, якщо вони втілюються в життя нерозумно, перетворюються в кращому випадку в гідну осміянню безглуздість.)

II. Невдаха на всі часи, або Як потрапити в халепу.

1. Обрати неправильну мету. (Замість того щоб знайти свою мету і відшукати шляхи до неї, повторювати чужі відкриття, що відбулися в інші часи і придатні для інших людей. Для Журдена це аристократичний психоз, для нас, наприклад, прагнення негайно перебратися в Європу.)

2. Обрати не тих вчителів. (У комедії - пройдисвіти-вчителя і цинік Дорант, для нас ...)

3. Не знайти підтримки в близьких. (У комедії - Журдену протистоять домашні і Клеонт, в нашому житті ситуація нерідко буває іншою.)

4. Виявитися не готовому до цієї справи. (Журден, по суті, переймає зовнішню сторону дворянської культури, навіть не підозрюючи про існування духовної складової і вважаючи вся справа в одязі, манерах і навичках спілкування, як це трапляється і з нами.)

III. «Журденізм» як повторюване явище. (Між Журденом і нами довга низка наслідувачів чужого у всіх країнах і народах, згадаймо хоча б палкі промови Чацького з цього приводу.)


Матеріали схожої тематики:


Антуан де Сент-Екзюпері [7] Вільям Шекспір [11] Генрік Ібсен [4]
Генріх Гейне [2] Ґюстав Флобер [1] Даніель Дефо [5]
Данте Аліґ'єрі [2] Джек Лондон [5] Джордж Байрон [2]
Ернест Хемінґвей [1] Йоганн Гете [8] Марк Твен [5]
Мігель де Сервантес [6] Мольєр Жан Батіст [4] Оноре де Бальзак [3]
Рей Бредбері [5] Франц Кафка [4] Фредерік Стендаль [5]
Чарлз Діккенс [2] Інші зарубіжні автори [77]