Зображення фантазій Р. Е. Распе в «Дивовижних пригодах барона Мюнхгаузена»

Дивак і фантазер Мюнхаузен (Р. Е. Распе. «Дивовижні пригоди барона Мюнхгаузена»)

I. Веселий талант Мюнхгаузена.

Барон був удачливим мисливцем, любителем пригод, брав участь у військових походах, але популярність заслужив як талановитий оповідач неймовірних і веселих історій, які були так цікаві, що слухачі не сумнівалися в їх реальності. В подяку за веселий талант барону-фантазеру співвітчизники навіть поставили пам'ятник .

II. Фантазії Мюнхгаузена.

1) Вишневе дерево на голові в оленя.

Ви колись бачили вишневе дерево, яке виросло на голові в оленя? Ні? Але ви ж і не були мисливцем і не намагалися підстрелити його вишневою кісточкою! Тільки сміливий і влучний стрілець може бути винагороджений і оленем, і вишневим деревом, суцільно вкритим стиглими плодами .

2) Кінь на даху.

Нещасна тварина потрапила туди, не рятуючись від переслідувань, а з волі випадку. Барон прив'язав коня до верхівки собору, що стирчить з-під снігу, що випав, а потім спритно опустив його на землю, перебивши вуздечку вишневою кісточкою.

III. Чому ми віримо Мюнхгаузена?

Фантазії барона завжди несподівані, а дії героя цілком логічні, і в них немає нічого неймовірного. Але результат такий непередбачуваний, що залишається тільки повірити дивакові і мрійнику.

Моя найулюбленіша пригода барона Мюнхгаузена

У всій Німеччині в XVIII столітті барон Мюнхгаузен був відомий як дотепний оповідач, вигадували самі неймовірні пригоди. Слухачі хоч і сумнівалися в правдивості його оповідань, але любили його історії. Ще б! Адже барон літав на Місяць, жив навіть серед триногих людей, він побував усередині величезної риби і був найщасливішим мисливцем. З усіх його пригод мені найбільше подобається історія про дивовижне полювання на качок.

Коли у барона вже не лишилося жодної кулі, він набрів на озеро, повне диких качок. Можете собі уявити розпач беззбройного мисливця, який так мріяв пригостити своїх друзів дичиною! Але Мюнхгаузен ніколи не падав духом і не втрачав надії. Він прив'язав до довгої мотузки шматочок сала, і всі качки, одна за одною, проковтнувши наживку, виявилися нанизаними на мотузку, «немов на нитку».

Барон знайшов і оригінальний спосіб доставити багату здобич додому. Він змусив качок піднятися в повітря разом з ним. З сюртука мисливець влаштував кермо і швидко підлетів до будинку. Правда, щоб опуститися на землю, довелося згорнути голови кільком качкам. А в будинок він потрапив найкоротшим шляхом - через комин, на диво кухаря, який збирався розвести вогонь у вогнищі.

Я дивуюся, як це барон не придумав способу підсмажити по шляху качок і подати їх на блюді до столу. Видно, приберіг такий поворот сюжету для іншої розповіді.

А в цій історії мені подобається, як Мюнхгаузен легко і просто вирішує всі проблеми. Його винахідливість і фантазія не мають кордонів.


Матеріали схожої тематики:


Антуан де Сент-Екзюпері [7] Вільям Шекспір [11] Генрік Ібсен [4]
Генріх Гейне [2] Ґюстав Флобер [1] Даніель Дефо [5]
Данте Аліґ'єрі [2] Джек Лондон [5] Джордж Байрон [2]
Ернест Хемінґвей [1] Йоганн Гете [8] Марк Твен [5]
Мігель де Сервантес [6] Мольєр Жан Батіст [4] Оноре де Бальзак [3]
Рей Бредбері [5] Франц Кафка [4] Фредерік Стендаль [5]
Чарлз Діккенс [2] Інші зарубіжні автори [77]