Автор і оповідач у “Пісні про Сокола”

У ранніх романтичних творах Максим Горький вдається до випробуваного способу "розповідь у розповіді”. Автор слухає мудрого Надир-Рагім-Огли, старого кримського чабана, що розповідає йому легенди й казки, співаючого дивні пісні, а потім красивою мовою передає читачам почуте. Це дозволяє автору досягти тієї достовірності, яка йому необхідна-Ми беззастережно віримо в існування Ужа і Сокола, в їхню розмову. Автору не треба переконувати читача в достовірності подій. Та це й не важливо - казка перед нами або минуле.

Автор показує дві філософії, два способи життя. "Безумству хоробрих” Уж протиставляє "низькі істини”, він навіть прикривається показним патріотизмом: "Нехай ті, хто землю любити не можуть, живуть обманом. Я знаю правду. І їх закликам я не повірю. Землі створіння - землею живу я ". Здається, що автор погоджується з цією міщанської філософією.

Але це тільки зовнішнє враження. Горький запрошує читача самого зробити вибір, а не вирішує все за нього. Автор ніби говорить: "Так, існує життя, є істина, але вона не вічна. Розвиток життя народжує нові істини ".

Горький - майстер короткого оповідання. Скупими, але яскравими фразами він вміє сказати набагато більше, ніж часом стоїть за довгими філософськими міркуваннями. Майстерність і художнє обдарування Горького розкрилося вже в ранньому його творчості. "За темно-синього золотим візерунком зірочок написано щось урочисте, чаруюче душу, бентежить розум солодким очікуванням якогось одкровення”. Підтвердженням тому є "Пісня про Сокола”.

Автор слухає мудрого Надир-Рагім-Огли, старого кримського чабана, що розповідає йому легенди й казки, співаючого дивні пісні, а потім красивою мовою передає читачам почуте.

Це дозволяє автору досягти тієї достовірності, яка йому необхідна. Ми беззастережно віримо в існування Ужа і Сокола, в їхню розмову. Автору не треба переконувати читача в достовірності подій. Та це й не важливо - казка перед нами або минуле.

Автор показує дві філософії, два способи життя. "Безумству хоробрих” Уж протиставляє "низькі істини”, він навіть прикривається показним патріотизмом: "Нехай ті, хто землю любити не можуть, живуть обманом. Я знаю правду. І їх закликам я не повірю. Землі створіння - землею живу я ". Здається, що автор погоджується з цією міщанської філософією. Але це тільки зовнішнє враження. Горький запрошує читача самого зробити вибір, а не вирішує все за нього. Автор ніби говорить: "Так, існує життя, є істина, але вона не вічна. Розвиток життя народжує нові істини ".

Горький - майстер короткого оповідання. Сукуп, але яскравими фразами він вміє сказати набагато більше, ніж часом стоїть за довгими філософськими міркуваннями. Майстерність і художнє обдарування Горького розкрилося вже в ранньому його творчості. "За темно-синього неба золотим візерунком зірочок написано щось урочисте, чаруюче душу, бентежить розум солодким очікуванням якогось одкровення”. Підтвердженням тому є "Пісня про Сокола”


Матеріали схожої тематики:


Айтматов Ч.Т. [11] Астаф'єв В.П. [8] Ахматова А.А. [17]
Блок О.О. [24] Булгаков М.О. [29] Бунін І.О. [15]
Васильєв Б.Л. [6] Гончаров І.О. [15] Грибоєдов О.С. [8]
Достоєвський Ф.М. [11] Єсенін С.О. [22] Купрін О.І. [18]
Лермонтов М.Ю. [81] Максим Горький [24] Маяковський В.В. [8]
Некрасов М.О. [12] Островський О.М. [12] Пастернак Б.Л. [14]
Платонов А.П. [10] Пушкін О.С. [79] Салтиков-Щедрін М.Є. [14]
Твардовський О.Т. [7] Толстой Л.М. [56] Тургенєв І.С. [28]
Тютчев Ф.І. [8] Цвєтаєва М.І. [12] Чехов А.П. [47]
Шолохов М.О. [9] Шукшин В.М. [9] Інші російські автори [126]