Чому дорослий не хотів поступитися дитині? (За оповіданням І. Буніна «Цифри»)

В оповіданні І. Буніна «Цифри» показаний складний світ взаємин дорослого і дитини.

Дорослий герой твору - дядько, який приїхав з Москви погостювати до своїх родичів. Він любить племінника, який був великим пустуном. Дядько не знав нічого зворушливішими тих моментів, коли хлопчик, «насолодившись своїм буйством», притихаючи, підходив до нього і сиротливо притискався до його плеча. Між дорослим і дитиною встановилися добрі відносини, незважаючи на те, що траплялися іноді сварки. Але ця, описана в оповіданні, «була занадто велика сварка». Дядько пам'ятає про неї все життя, тому що був винен перед хлопчиком.

Женя отримував від дядька іграшки, гостинці. Але маленькій людині потрібні були ще й розуміння рухів його душі, і допомога в здійсненні мрії. Проникнути в таємничий світ букв і цифр можна було лише разом з мудрим дорослим.

Дядькові дуже не хотілося йти в місто за книжками з картинками, пеналом, кольоровими олівцями. Щоб відтягнути справу до завтра, він навіть вдався до дрібної брехні, сказавши, що «сьогодні царський день, все замкнено». До того ж «дуже, дуже розумний дядько» опинився в полоні поширеної думки про те, що балувати дітей шкідливо. Серце підказувало дорослому, що він здійснює «великий гріх» - позбавляє дитину радості. На душі було кепсько. Хотілося «одним гарячим словом» присікти дитячі страждання. Але розум уперто твердив, що це не узгоджується з правилами виховання і з «гідністю справедливого, хоча і суворого дядька». І тому дорослий ще якийсь час витримував характер.

Але найголовніша причина, через яку дядько не хотів поступитися племіннику, на мій погляд, в тому, що він жив у своєму дорослому світі. Дядько забув, як жага щастя може переповнювати дитини, як «солодко мучить» дитячу душу. Велика людина не змогла зрозуміти в потрібний момент, наскільки важливо хлопчикові саме зараз, цієї хвилини наблизитися до чарівної мрії. Він зрозумів це потім, насолоджуючись радістю дитини, яка старанно виводить цифри.

Дорогі дорослі! Частіше згадуйте своє дитинство.


Матеріали схожої тематики:


Айтматов Ч.Т. [11] Астаф'єв В.П. [8] Ахматова А.А. [17]
Блок О.О. [24] Булгаков М.О. [29] Бунін І.О. [15]
Васильєв Б.Л. [6] Гончаров І.О. [15] Грибоєдов О.С. [8]
Достоєвський Ф.М. [11] Єсенін С.О. [22] Купрін О.І. [18]
Лермонтов М.Ю. [81] Максим Горький [24] Маяковський В.В. [8]
Некрасов М.О. [12] Островський О.М. [12] Пастернак Б.Л. [14]
Платонов А.П. [10] Пушкін О.С. [79] Салтиков-Щедрін М.Є. [14]
Твардовський О.Т. [7] Толстой Л.М. [56] Тургенєв І.С. [28]
Тютчев Ф.І. [8] Цвєтаєва М.І. [12] Чехов А.П. [47]
Шолохов М.О. [9] Шукшин В.М. [9] Інші російські автори [126]