Робота над твором «Мій улюблений герой роману "Айвенго"»

Мета: розвиток зв’язного мовлення учнів; перевірка знань, вдосконалення навичок роботи над твором за планом; виховання культури писемного мовлення.

Обладнання: ілюстрації до роману.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів

Читання та обговорення планів до образів леді Ровени і Ребеки.

Приблизні плани

(Пропонується прочитати в класі плани-взірці, а тим учням, що будуть писати про цих персонажів, запропонувати записати ці плани.)

Леді Ровена

1. Відображення подій Середньовічної Англії в долі персонажів роману В. Скотта «Айвенго».

2. Леді Ровена - найкращий взірець представниці англійських жінок свого класу.

1) Зовнішня та внутрішня краса дівчини: почуття гідності, вміння себе поводити.

2) Вірність коханому (слово на захист).

3) Милосердя до слабих.

4) Витримка і мужність.

5) Бажання щастя для всіх (розмова з Ребекою).

3. Ставлення автора до героїні.

Моє ставлення до героїні.

Ребека

1. Вплив боротьби англосаксів з норманами на долю чужинки.

2. Неординарність Ребеки, її сила і слабкість.

1) Поєднання зовнішньої та внутрішньої краси в образі Ребеки.

2) Мета Ребеки - допомагати іншим, підтримувати слабких.

3) Щирість і готовність до самопожертви.

4) Надзвичайна мужність і витримка.

5) Уміння вірити та сподіватися на краще.

6) Цілісність натури Ребеки, вміння скоритися долі (вірність традиціям батьків, нерозділене кохання).

3. Ставлення автора до героїні.

Моє ставлення до героїні.

ІІ. Самостійна робота над твором

Приклад твору:

Мій улюблений герой роману – батько Айвенго, Седрик Сакс. Він був багатою людиною похилого віку років шістдесяти, належав до представників Саксонської знаті, чим душе пишався. Мріяв про відновлення в правах саксів, і був затятим супротивником норманської влади.
За зовнішністю Седрик був середнього зросту, але мав міцну статуру, широкі плечі, накачані м’язи та довгі руки. Його тіло було загартоване участю у війнах та на полюваннях, які він полюбляв. Його русяві, ледь сиві довгі волосся були розділені порівну на дві сторони і падали на плечі. Він мав широке обличчя правильної форми, білі зуби, великі блакитні очі, які то сяяли добродушністю, то блищали гордістю, то змінювалися раптовим гнівом.
Основні риси його характеру: сміливість, щирість, чесність, патріотизм до своєї країни та любов до свого народу. Він був милосердним чоловіком. Про це можна судити з того, що він допоміг незнайомому єврею і приютив його в своєму замку. Присутні гості були здивовані таким поступком, адже єврей мав неприємний запах і був бридкої зовнішності. До того ж, нагадаю, що в той час до євреїв в Англії було негативне ставлення, їх всіляко пригноблювали і відносились до них як до людей другого сорту.
Разом з тим Він був запальним, нетерпеливим, хоча і завжди прямим. Його дії були швидкі і рішучі, так як все своє життя він захищав права родини від чужих зазіхань. Нормани постійно Седрика з ріднею намагались принизити, навіть захоплювали в полон, звідки він за допомогою слуги успішно втік.
Зрештою, король Ричард таки зумів зачарувати шляхетного сакса, в Седрика пропала відраза до норманської крові і він дозволив своєму сину Айвенго взяти шлюб з леді Ровени.

ІІІ. Домашнє завдання

Підготуватися до контрольної роботи високого рівня; читати повість М. Гоголя «Тарас Бульба», розділ I–II, скласти план.


Матеріали схожої тематики:


Булгаков М.О. [7] Гоголь М.В. [8] Достоєвський Ф.М. [6]
Лермонтов М.Ю. [8] Пушкін О.С. [9] Толстой Л.М. [7]
Чехов А.П. [6] Інші російські автори [18] Альбер Камю [5]
Антуан де Сент-Екзюпері [6] Вальтер Скотт [8] Вільям Шекспір [10]
Генрік Ібсен [4] Даніель Дефо [4] Данте Аліґ'єрі [3]
Джордж Байрон [4] Еміль Золя [5] Ернест Хемінґвей [3]
Ернст Теодор Амадей Гофманн [5] Жуль Верн [8] Йоганн Гете [6]
Йоганн-Фрідріх Шиллер [5] Марк Твен [8] Мігель де Сервантес [6]
Мольєр Жан Батіст [4] Оноре де Бальзак [4] Редьярд Кіплінг [8]
Роберт Луїс Стівенсон [5] Франц Кафка [3] Фредерік Стендаль [6]
Чарлз Діккенс [10] Інші зарубіжні автори [124] Література на тему [61]